1.1.1.1 najszybsze DNS zapewniający prywatność w sieci

2018-04-01 0 przez Pliki

1.1.1.1 najszybsze DNS zapewniający prywatność w sieci od Cloudflare.

Problem polega na tym, że te usługi DNS są często powolne i nie szanują prywatności. Wielu użytkowników Internetu nie zdaje sobie sprawy, że nawet jeśli odwiedzasz witrynę, która jest zaszyfrowana – ma małą zieloną blokadę w Twojej przeglądarce – to nie sprawia, że ​​twój DNS-resolver nie zna tożsamości wszystkich odwiedzanych stron. Oznacza to domyślnie Twojego dostawcę usług internetowych, każdą sieć Wi-Fi, z którą się łączysz, oraz operatora sieci komórkowej ma listę wszystkich odwiedzonych witryn podczas korzystania z nich.

Każdy nowy użytkownik 1.1.1.1 sprawia, że ​​usługa DNS autorstwa Cloudflare jest nieco lepsza. I odwrotnie, każdy nowy użytkownik autorytatywnej usługi DNS Cloudflare sprawia, że 1.1.1.1 jest nieco lepszy. Jeśli więc jesteś klientem Cloudflare, zachęć użytkowników do wypróbowania wersji 1.1.1.1, a zobaczysz korzyści płynące z wydajności od wszystkich tych, którzy to robią.

Wejdź na stronę https://1.1.1.1/ z dowolnego urządzenia, aby rozpocząć korzystanie z najszybszej usługi DNS zapewniającej prywatność.

Jak zadbać o prywatność w sieci?

Przechowywanie danych w chmurze, korzystanie z Internetu za pośrednictwem smartfonów i tabletów czy obecność w serwisach społecznościowych to dla wielu internautów codzienność. Te i wiele innych aktywności niosą ryzyko utraty danych, wyłudzenia informacji osobistych, a nawet utraty internetowej tożsamości. Skutkiem takich działań mogą być dotkliwe straty finansowe i wizerunkowe – eksperci z firmy antywirusowej ESET przewidują, że w nowym roku problem naruszania prywatności w sieci będzie przywoływany wyjątkowo często.

Jedną z przyczyn, dla których eksperci z firmy ESET zwracają tak dużą uwagę na zagadnienie prywatność w sieci, jest rosnąca popularność chmury, z której coraz chętniej korzystają firmy i użytkownicy indywidualni. Według przewidywań niezależnej firmy doradczej Gartner użytkownicy będą przechowywać w chmurze aż 36% swoich danych! Wśród nich projekty, ważne dokumenty, prace magisterskie oraz zdjęcia – te bardziej i te mniej oficjalne. Ta ogromna popularność chmury z pewnością nie pozostanie obojętna cyberprzestępcom. Można przypuszczać, że w przyszłym roku nie zabraknie doniesień o włamaniach do wirtualnych dysków w chmurze – czy to za sprawą pułapek phishingowych i socjotechnicznych sztuczek, czy też poprzez kradzież loginów i haseł z serwerów lub od samych użytkowników.

Wielokrotnie w bieżącym roku wspominano o atakach na użytkowników Facebooka – w ocenie ekspertów z firmy ESET podobnie będzie w nadchodzącym 2014 roku. Nadal internautom zagrażać będą pułapki, działające według schematu „kliknij i i obejrzyj kontrowersyjny film” lub „polub nas i odbierz produkt bez folii” – kto choć raz wpadł w sidła oszustów i musiał tłumaczyć się przed swoimi znajomymi z „polubienia” dziwnej strony, ten wie, jak istotne jest dbanie o prywatność w sieci. Eksperci z firmy ESET spodziewają się również, że  zdarzą się głośne przypadki przejęcia kont w serwisach społecznościowych – taka sytuacja spotkała w bieżącym roku Twitterowe konto sieci Burger King, które po przejęciu zyskało szatę graficzną i nazwę konkurencyjnej sieci McDonalds. Ten przykład doskonale ilustruje konieczność należytej ochrony prywatności w sieci, która, jak się okazuje, dotyczy nie tylko użytkowników indywidualnych, ale również firm.

W swoich prognozach na nowy rok eksperci z firmy ESET wspominają o stale rosnącej liczbie zagrożeń, atakujących urządzenia mobilne (smartfony i tablety) –  laboratorium antywirusowe ESET zidentyfikowało 79 rodzin zagrożeń dla systemu Android. To o 43% więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. W nowym roku spodziewany jest dalszy wzrost liczby tego typu zagrożeń. ESET prognozuje również, że schemat ataku na smartfony i tablety zacznie ewoluować w kierunku modelu znanego z komputerów PC – najpierw znaleziona zostanie luka, a następnie stworzone zostanie zagrożenie, które ją wykorzysta. Na użytkowników komputerów nadal „polować” będą zagrożenia typu Cryptolocker, szyfrujące dane i żądające okupu za ich odblokowanie. Zwiększy się również liczba ataków na posiadaczy kryptowalut (np. Bitcoinów). Eksperci z firmy ESET przewidują także kolejne ataki na inne urządzenia, poza komputerami, smartfonami i tabletami, podłączone do Internetu. Nikogo nie powinny zatem zdziwić doniesienia o cyberataku na lodówki, telewizory, konsole czy okulary Google Glass (pracujące w oparciu o system Android).