9 sposobów jak zabezpieczyć zdjęcia przed kradzieżą

2014-09-08 0 przez Pliki

Wyciek nagich zdjęć kilku Hollywoodzkich gwiazd w Internecie sprowokował firmę Bitdefender działania – zaprezentowali listę porad, w jaki sposób nie dać się rozebrać w Internecie.

Oto kilka rad od Catalin Cosoi głównego stratega bezpieczeństwa firmy Bitdefender:

1.      Unikaj przechowywania zdjęć na urządzeniach

W ubiegłym roku w sumie 290 651 urządzeń takich jak laptopy, smartfony i tablety zostało skradzionych w Wielkiej Brytanii. Kradzież Smartfonów jest tak powszechna, że w Stanach Zjednoczonych w przyszłym roku wszystkie urządzenia wstępnie zostaną wyposażone w funkcje zabezpieczające przed kradzieżą.

2.      Pamiętaj o kopiach zapasowych

Rób kopie zapasowe ważnych plików i przechowuj je na dyskach twardych lub w pamięci przenośnej. Możesz w ten sposób bezpiecznie przechowywać ważne i poufne dane. Upewnij się tylko, że dysk, na którym przechowujesz dane nie ma połączenia z Internetem. Każde podłączone do Internetu urządzenie zostawia otwarte drzwi dla hakerów, którzy mogą skusić się na Twoje dane.

jak-zabezpieczyc-zdjecia

3.      Szyfrowanie, szyfrowanie, szyfrowanie

Może się wydawać, że jest to przereklamowana funkcjonalność, jednak daje ona mocną ochronę przed hakerami, sprawiając, że nasze dane stają się nieczytelne. Urządzenia Android najnowszej generacji mają wbudowana funkcję szyfrowania wszystkich danych, w tym aplikacji, pobranych plików i zdjęć.

4.      Chroń swoje konta

Bardzo ważne jest, by chronić swoje konta w Internecie, używając silnych i skomplikowanych haseł. Używając symboli, cyfr i wielkich liter, a nawet dziwnych zlepków liter możesz ochronić swoje treści przechowywane w chmurze przed wścibskimi oczami.

5.      Rozmycie Twarzy

Nie chcesz by żadne Twoje kompromitujące zdjęcie pojawiło się w serwisach Twitter, Reddit czy Facebook. Spróbuj rozmyć twarz na kompromitujących zdjęciach!

6.      Nie wysyłaj swoich prywatnych zdjęć w wiadomościach e-mail

Konta e-mail, zwłaszcza bez dwuskładnikowego uwierzytelniania, są łatwym celem dla hakerów, którzy chcą wykraść dane osobowe i intymne zdjęcia.

7.      Formatuj karty pamięci przed sprzedażą

Kiedy zamierzasz pożyczyć komuś lub sprzedać swoją kartę pamięci wcześniej ją sformatuj i zastąp dane wewnętrzne, korzystając ze specjalnych narzędzi do kasowania, aby upewnić się, że Twoje dane nie zostaną  odzyskane.

8.      Używaj chronionych hotspotów

Nie udostępniaj poufnych informacji w otwartych hotspotach Wi-Fi, chyba, że używasz specjalnych odpowiednich rozwiązań bezpieczeństwa komórkowego do blokowania niezatwierdzonych połączeń. Hakerzy mogą monitorować ruch sieci i wykradać dane logowania do banków, czy kompromitujące zdjęcia bez Twojej wiedzy.

9.      Wyłącz automatyczne dodawanie

Wyłącz funkcję automatycznego dodawania do rozwiązań w chmurze, takich jak icloud oraz Dropbox. Usługi te, mimo że są bardzo przydatne, mogą tworzyć w chmurze kopię twoich zdjęć czy danych, które mogą być poufne i niebezpieczne będzie się nimi dzielić.