AVI Preview

4 grudnia 2013 0 przez Admin

AVI Preview to darmowy i dobry program służący do oglądania plików video w formacie AVI z uszkodzonym indeksem lub nie do końca pobranych. Szczególnie przydatny program, jeśli często korzystamy z programów p2p i nie do końca wiemy czy plik, który ściągamy jest faktycznie tym o który nam chodzi. Program nie wymaga instalacji.

AVI Preview

Format AVI jest specjalną odmianą formatu RIFF. Od formatu RIFF zapożyczono sposób zapisywania danych poprzez ich podział na części. Każdy „kawałek” oznaczany jest identyfikatorem FourCC. Format AVI rozszerza tę technologię, dodając dwa lub, opcjonalnie, trzy „podkawałki”. Pierwszy z nich (hdrl) stanowi nagłówek pliku i zawiera metadane określające plik video, takie jak rozmiar obrazu i liczbę klatek. Drugi „podkawałek” (movi) zawiera właściwe dane audiowizualne. Trzeci, opcjonalny (idxl), gromadzi informacje o położeniu „kawałków” wewnątrz pliku AVI.
Zapisywanie danych umożliwia proces zwany kodowaniem, zaś odczyt – dekodowanie. Technologia RIFF wykorzystana w formacie AVI daje możliwość kodowania danych nieskompresowanych lub poddanych kompresji. Najczęściej stosowane w AVI Preview formaty kompresji obrazu to Xvid, DivX, Intel Real Time Video, Indeo, Cinepak, MJPEG, Editable MPEG, VDOWave, ClearVideo/RealVideo, QPEG, MPEG-4 część 2 i inne.


Autor: Andrei Jefremov
Wersja: 0.26
Rozmiar: 0.05 MB
Pobierz