Inwestowanie w domeny internetowe

3 stycznia 2017 0 Pliki

Jak zarabiać na domenach? Inwestowanie w domeny internetowe jest łatwe w porównaniu do giełdy, forex i innych wystarczy posiadać odpowiednią kwotę i bez specjalnych umiejętności, szkoleń, kursów po prostu zaczynamy kupować domeny na giełdach domen i aukcjach aby sprzedać je drożej.

Kupując domenę internetową należy tylko zastanowić się do jakiej potencjalnej grupy klientów kierujemy nasze zakupione nazwy domen. Najpewniejszą inwestycją są domeny premium czyli wartościowe nazwy które idealnie nadają się pod komercyjne wykorzystanie, sklep internetowy, portal, stronę firmową, hosting itp.

W ramach inwestowania w domeny internetowe skupujemy ciekawe nazwy które potencjalnie mogą zwiększyć wartość w przyszłości lub według nas są niedoszacowane. Prestiżowe domeny internetowe to także pewna inwestycja, która procentuje i każdego dnia zwiększa swoją wartość. Jak wiadomo każda domena jest niepowtarzalna i trzeba poważnie przemyśleć zakup każdej z nich.

Inwestowanie w domeny internetowe

to lokowanie pieniędzy w adresy internetowe na rynku pierwotnym, jak i wtórnym z nadzieją, że sprzedamy je drożej czyli podobnie jak nieruchomości. Ciągle istnieje możliwość rejestracji wolnych nazw, które mogą zwiększyć wartość w najbliższym czasie z różnych względów. Najczęściej inwestowanie w domeny internetowe polega jednak na pozyskiwaniu domen na rynku wtórnym, np. za pośrednictwem giełd domen.
Domeny internetowe nie możemy kupić na zawsze, gdyż to jedynie usługa w ramach abonamentu. Każdy adres internetowy nawet wyceniany na miliony złotych może wygasnąć i zostać zarejestrowany ponownie przez dowolną osobę w cenie rejestracji. Można też przejąć domenę za pomocą opcji, która daje nam pierwszeństwo w w przypadku gdy obecny abonent nie opłaci domeny.

Oprócz najbardziej wartościowych domen premium, które możemy kupić na giełdzie domen np. Aftermarket, Premium czy Sedo, istnieje mnóstwo adresów mniej wartościowych, na których też można zarabiać. Fajną opcją na zarabianie są nazwy po likwidowanych lub nieaktualizowanych portalach, których właściciele nie przedłużają domen przez nieuwagę lub zapomnienie. Wiele z wygasających domen internetowych mogą zainteresować innych użytkowników, którzy poszukują domeny odpowiadającej profilowi ich działalności.

W jakie domeny internetowe inwestować?

Domeny Premium na sprzedaż w które możemy zainwestować na giełdzie aftermarket to np. okazja.pl, fundacja.pl, agencja.pl, zoologiczny.pl, pliki.pl, telewizor.pl, programy.pl, fotografie.pl, programista.pl, rower.pl, dentysta.pl, inwestycja.pl, telefony.pl, komis.pl, programowanie.pl, sim.pl, kamerki.pl i wiele innych.

Tanio kupię domenę, drogo sprzedam. Czy na domenach internetowych można zarobić?

Z ostatnich ujawnionych sprzedaży to np. partia Korwina zapłaciła prawie 50 tys. zł za domeny Wolnosc.pl i Wolność.pl, adres Koleje.pl sprzedany za 40 tys. zł, domena Laptop.pl zmienia właściciela za 17 tys. zł, adres Księgarnia.pl zmienił abonenta za 16 789,50 zł, domena Autokredyt.pl zmieniła abonenta za 15 tys. zł, domena Zabawa.pl za 10 tys. Adres Randkuj.pl sprzedany za ponad 12 tys. zł – zobacz więcej największych sprzedaży polskich domen

Oficjalnie najdroższa polska domena internetowa to “co.pl”, sprzedana w 2011 roku za milion złotych. Poprzednią najdroższą domeną w Polsce była “opony.pl”, za którą rok wcześniej zapłacono 960 tysięcy złotych. Trzecie miejsce ma adres z branży motoryzacyjnej “samochod.pl”. Cena to 146 tysięcy złotych.

Nieoficjalnie plotki głoszą, że operator Play za adres “play.pl” poprzedniemu właścicielowi miał zapłacić nawet kilka milionów.

Według analityków ceny domen internetowych rosną i będą rosły. Oficjalne dane sprzedażowe domen internetowych ujawniają niewielki fragment faktycznego obrazu rynku, a zdaniem niektórych – wypaczają ten obraz gdyż transakcje realizowane nieujawnione są znacznie wyższe, niż wynika z rankingów najdrożej sprzedanych domen w Polsce.