Skype Translator będzie tłumaczył rozmowy

19 grudnia 2014 0 Pliki

Microsoft rozpoczął pierwsze testy nowej usługi czyli Skype Translatora. Dostęp do usługi umożliwiającej tłumaczenie rozmów głosowych w czasie rzeczywistym dostępny jest jak na razie ograniczony – skorzystac możemy tylko wyłącznie po otrzymaniu zaproszenia, jednak zarejestrować się do programu testowego może każdy, choć czas oczekiwania na dopuszczenie do testów może być długi w zależności od języków, z których i na które chcemy tłumaczyć nasze rozmowy, a także od używanej wersji systemu operacyjnego.

W pierwszej fazie testów Skype Translator będzie on dostępny anglo- i hiszpańskojęzycznych użytkowników korzystających z Windows 8/8.1/10 Technical Preview, i to oni pierwsi dostaną dostęp do aplikacji.

Screenshot

Kolejna grupa języków – obejmująca arabski, chiński, francuski, niemiecki, włoski, japoński, koreański, portugalski i rosyjski – pojawi się w późniejszym czasie. Niestety języka polskiego w Skype Translator na razie nie ma i z pewnością przyjdzie jeszcze długo poczekać. Pierwsza oficjalna rozmowa została przeprowadzona pomiędzy uczniami ze szkół w Mexico City i Tacoma.

Dalszy rozwój Skype Translator zależy przede wszystkim od użytkowników, ponieważ program korzysta z technologii uczącej się maszyny (machine learning). Oznacza to, że doskonali się, dzięki przeprowadzanym przez nas rozmowom.