Tworzenie aplikacji webowych, czy jest opłacalne?

2016-06-02 0 Pliki

Rynek usług informatycznych rozrasta się bardzo dynamicznie, starając się zaoferować klientom docelowym coraz to bardziej zaawansowane rozwiązania cyfrowe. Jednym z nich jest opracowywanie aplikacji sieciowych zgodnie z wymogami konsumenta. Początkujący programiści mogą jednak zadawać sobie pytania odnośnie opłacalność rzeczonej usługi.

Jak wynika z opublikowanych niedawno danych statystycznych, Polskie przedsiębiorstwa coraz chętniej korzystają z Sieci jako jednego z kanałów komunikacji z potencjalnymi i regularnymi klientami, o wiele częściej decydują się także zlecać wykonanie całych aplikacji webowych firmom zewnętrznym oraz freelancerom. Z informacji zaczerpniętych od firmy OK LAPTOP z Krakowa, wynika, że już ponad 2/3 właścicieli małych i średnich przedsiębiorstw zdecydowało się na omawianą formę usprawniania własnej pracy czy też lepszej promocji oferowanych usług lub towarów. Warto wziąć pod uwagę również szacunki analityków rynku, którzy to przekonują, iż zainteresowanie aplikacjami webowymi będzie nieprzerwanie rosło na przestrzeni kolejnych kilku lat. Jest to więc doskonały sposób aby zaoferować swoje usługi firmom, które nie radzą sobie z właściwą inwentaryzacją posiadanych zasobów, nieumiejętnie zarządzają personelem, czy też nie są w stanie dotrzeć do wystarczającej liczby odbiorców. To właśnie oni stać się mogą klientami stawiającego pierwsze kroki w branży programisty.

tworzenie-aplikacji-webowych

Co powoduje tak duże zainteresowanie klientów oprogramowaniem spersonalizowanym? Przede wszystkim potrzeba automatyzacji procesu sprzedażowego oraz lepszego zarządzania prowadzoną działalnością. Niejednokrotnie przedstawiciele przedsiębiorstw działających w niewielkiej, wysoce wyspecjalizowanej niszy nie dysponują odpowiednimi narzędziami, które ułatwiłyby im pracę, przez co wiele działań wykonywać muszą samodzielnie. Podobnie sprawa wygląda z manualnie tworzoną dokumentacją, która to pochłonąć może ogrom czasu jednocześnie uniemożliwiając dalsze prace nad rozwojem firmy. Aby tego uniknąć, programiści proszeni są o tworzenie aplikacji webowych od podstaw. Aplikacje te mają ułatwiać fakturowanie, sprawdzanie stanu magazynowego, tworzenie szablonów korespondencji czy zamówień…liczba możliwości jest niemalże nieskończona. W zależności od poziomu złożoności opracowywanej aplikacji, cena za jej wykonanie wahać się może od 1000 złotych (nieskomplikowane aplikacje do zarządzania wieloma kontami e-mail lub też stronami na portalach społecznościowych), aż do kilku czy nawet kilkunastu tysięcy złotych (wysoce zaawansowane oprogramowanie biurowe, magazynowe, czy rachunkowe). Jeżeli tylko programista jest wystarczająco dobrze zaznajomiony z najpopularniejszymi językami kodowania oraz potrafi wykorzystać je kreatywnie celem stworzenia przystępnego, bezpiecznego i efektywnego oprogramowania webowego, z całą pewnością może on wywindować swoje zarobki na poziom nieosiągalny dla twórców stron WWW czy też administratorów sieciowych.