Ubuntu Studio bezpłatny system operacyjny

2019-06-05 0 Pliki

Ubuntu Studio darmowy system operacyjny typu open source przeznaczony specjalnie do zastosowań multimedialnych. Jądro w dystrybucji Ubuntu Studio zostało zmodyfikowane w celu uzyskania jak najmniejszych opóźnień, co znacznie polepsza możliwości generowania dźwięku. Instalator Ubuntu Studio różni się od typowych instalatorów używanych w dystrybucjach Ubuntu. Instalacja przeprowadzana jest w trybie tekstowym. Ponadto wymagane jest instalowanie z płyty DVD, zamiast zazwyczaj używanej w dystrybucjach Ubuntu płyty CD. Niestety nie można zamówić darmowych płyt z systemem do domu tak jak w przypadku innych odmian tego systemu. Dostępne są jedynie obrazy płyt na stronie producenta i oficjalnej stronie tej dystrybucji.

Ubuntu Studio to darmowy i otwarty system operacyjny dla kreatywnych ludzi. Zapewniamy pełen zakres aplikacji do tworzenia treści multimedialnych dla każdego z naszych przepływów pracy: audio, grafiki, wideo, fotografii i publikacji. Niezależnie od tego, czy Twoim celem jest nagrywanie, miksowanie, mastering, przetwarzanie na żywo, a nawet kodowanie, istnieje wiele różnych narzędzi.

Bezpłatny system operacyjny

Dzięki pełnemu pakietowi aplikacji audio Ubuntu Studio może obsługiwać te i wiele innych zadań. Dostępne są aplikacje do projektowania graficznego i modelowania, takie jak GIMP, Inkscape i Blender. Wraz z wtyczkami takimi jak dcraw, które pomagają w plikach RAW z aparatem i narzędziami wacom dla osób posiadających tablety do rysowania Wacom.

Wideo Od filmów domowych po pełnometrażowe filmy HD, Ubuntu Studio wspiera Cię aż do ostatecznego renderowania Twojego filmu. Ubuntu Studio zapewnia również pakiet aplikacji do modelowania 3D, animacji i tworzenia kompozycji. Dostępne są efekty postprodukcyjne, takie jak rozbłyski soczewek, gradacja kolorów i kluczowanie kolorem / alfa powyżej, aby wspierać Twoją kreatywną wizję.

Fotografia Importuj zdjęcia z aparatu lub innych urządzeń.Edytuj, przetwarzaj i organizuj swoje zdjęcia za pomocą takich aplikacji, jak Openshot i Darktable, i publikuj je w serwisach społecznościowych.

Chcesz opublikować książkę lub e-book? Niezależnie od tego, czy wybierasz się do prasy drukarskiej, czy potrzebujesz specjalnego formatu dla czytnika telefonu, możesz uzyskać profesjonalne wyniki.

Pobierz Ubuntu Studio za darmo. https://ubuntustudio.org/download/