Litecoin

2017-01-01 0 Pliki

Litecoin (LTC) to popularna kryptowaluta i otwarto-źródłowy projekt na licencji X11. Zainspirowany i podobny technicznie do bitcoin, litecoin jest tworzony i przekazywany bez udziału centralnego emitenta. Różni się on od bitcoina trzema podstawowymi cechami:

Po pierwsze sieć litecoin przetwarza blok co 2,5 minuty, podczas gdy bitcoin robi to co 10 minut, co według twórców litecoina pozwala na szybsze potwierdzenie transakcji. Analogicznie jak dla bitcoina, trudność sieci dostosowuje się do dostępnej mocy obliczeniowej, wykorzystując kroczącą średnią tak, żeby każdy nowy blok wydobywany był raz na 2,5 minuty.

Po drugie sieć litecoin wyprodukuje 84 miliony litecoinów, tj. czterokrotnie więcej, niż ma to miejsce w przypadku sieci bitcoin.

Po trzecie litecoin opiera się na Scrypt jako matematycznym dowodzie (proof of work) wykonywanych działań. Stworzenie koparek FPGA i ASIC, wykorzystujących Scrypt, wydaje się o wiele trudniejsze niż układów korzystających z SHA-256 na potrzeby sieci bitcoin oraz kosztowniejsze z powodu konieczności zastosowania szybkich pamięci. Ponadto wydajność ew. układów nie powinna się znacząco różnić od obecnie wykorzystywanych GPU, ponieważ największy wpływ na wydajność obliczeń Scrypt ma szybkość pamięci.

Każdy litecoin dzieli się na 100 000 000 mniejszych jednostek.

Litecoin mogą być z łatwością nabywane i sprzedawane na wielu giełdach z wykorzystaniem wszystkich rodzajów walut. Znajdź taką, która jest odpowiednia dla Ciebie i dostań monety w ciągu kilku minut.

Litecoin jest internetową walutą peer-to-peer, pozwalającą na natychmiastowe i bardzo tanie przesyłanie pieniędzy na całym świecie. Litecoin jest otwarto-źródłowym, w pełni zdecentralizowanym systemem transakcyjnym bez żadnych administratorów. Matematyka zabezpiecza transakcje i umożliwia użytkownikom kontrolowanie własnych pieniędzy. Litecoin ma krótszy czas potwierdzeń i wyższą efektywność przechowywania transakcji niż wiodąca kryptowaluta. Z wsparciem dla firm, wolumenem wymiany i płynnością, Litecoin jest systemem finansowym komplementarnym do Bitcoina.

Litecoin można zidentyfikować na podstawie wymiany waluty symboli LTC lub XLT.
Litecoin jest bezpiecznie przechowywane w portfelu na komputerze, tablecie, telefonie lub laptopie.
Pobierz portfel aby rozpocząć wysyłanie i otrzymywanie płatności z adresem i jednym kliknięciem.


Autor: Litecoin
Wersja: open source
Rozmiar: 1 MB
Pobierz