1983 – pierwszy polski serial Netflix

2018-10-03 0 przez Pliki

Ośmioodcinkowy serial „1983” to pierwsza polska produkcja oryginalna Netflixa. „1983” to wielowątkowa opowieść dziejąca się w alternatywnej rzeczywistości, w Polsce w roku 2003. Serial to trhiller kryminalny z historią miłosną. W tle pojawia się międzynarodowy spisek, a zimna wojna trwa w najlepsze, ponieważ atak terrorystyczny z 1983 roku pogrzebał polskie nadzieje na wyzwolenie i zapobiegł upadkowi Związku Radzieckiego. Student prawa z ideałami i skompromitowany oficer śledczy odkrywają spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce. Intryga odkryta przez bohaterów może wzniecić rewolucję, a rządzący nie cofną się przed niczym, żeby zachować ją w tajemnicy.

Serial wyreżyserowały Katarzyna Adamik, Olga Chajdas, Agnieszka Holland i Agnieszka Smoczyńska. W rolach głównych występują Robert Więckiewicz, Maciej Musiał, Michalina Olszańska, Andrzej Chyra i Zofia Wichłacz.

1983 | Oficjalny teaser [HD] | Netflix

Co jeśli historię, którą znamy, zbudowano na kłamstwie? Czas poznać prawdę. Nowy serial „1983” już 30 listopada. Tylko na Netflix.