GeoGebra program do wykresów, geometrii i 3D

2020-01-01 0 przez Pliki

GeoGebra Aplikacje matematyczne pobierz darmowe narzędzia online do wykresów, geometrii, 3D i więcej. Rozpocznij tworzenie wykresów. Bezpłatne oprogramowanie matematyczne dla wszystkich poziomów edukacji, które łączy geometrię, algebrę, tabele, grafikę, statystykę i analizę matematyczną w jednym łatwym do użycia pakiecie. Służy ono nauczycielom z całego świata jako cenna pomoc w procesie edukacji matematycznej, od szkół podstawowych do wyższych uczelni. Darmowy program do wykresów i nauki matematyki przez internet.

Program Geometria umożliwia rysowanie na ekranie monitora figur geometrycznych, zarówno w układzie współrzędnych jak i bez niego. Wykonane konstrukcje geometryczne możemy zapisać do pliku, by wykorzystać je później lub skopiować do schowka jako obraz. Obsługa programu jest intuicyjna i po krótkim treningu możemy wykorzystać w pełni jego możliwości. Narysowane figury możemy zaznaczać, ukrywać, opisywać a w dodatkowym oknie możemy zapoznać się z własnościami figury, np. narysowana prosta i jej równania pod różnymi postaciami. Program do rysowania wykresów prowadzi użytkownika „za rękę”, gdyż na pasku statusu pojawiają się na każdym etapie rysowania figur wskazówki co do kolejnego kroku do wykonania. Jednakże przed rozpoczęciem pracy zalecamy choć pobieżne przeczytanie pomocy do programu. Program umożliwia również przygotowanie prezentacji wykonywania konstrukcji geometrycznej wraz z towarzyszącym jej tekstowym komentarzem. Prezentację można w każdej chwili przerwać lub tylko zatrzymać.

GeoGebra do pobrania za darmo po polsku

Wykresy, Grafika 3D, Geometria, GeoGebra Classic, Rozszerzona rzeczywistość. Darmowe aplikacje GeoGebra offline dla iOS, Android, Windows, Mac, Chromebook i Linux. Darmowe programy do nauki matematyki.

Pobierz GeoGebra za darmo https://www.geogebra.org/