TrueCrypt

2012-05-22 0 przez Pliki

TrueCrypt jest darmowym oprogramowaniem Open Source dla systemów Microsoft Windows, UNIX oraz Mac OS X, umożliwiającym szyfrowanie całych partycji dyskowych “w locie”. TrueCrypt potrafi szyfrować całe dyski, pojedyncze partycje, tak iż tylko po wprowadzeniu hasła możliwy jest odczyt bądź zmiana danych znajdujących się na szyfrowanej partycji. Po wprowadzeniu hasła, którym zabezpieczyliśmy naszą partycję, możliwa jest normalna praca na danym dysku, tak jakby był to każdy inny dysk dostępny w systemie.

TrueCrypt

Pozwala tworzyć wirtualne woluminy, pod które możemy podmontować zaszyfrowany system plików zapisany w pojedynczym pliku znajdującym się na nieszyfrowanym dysku, pamięci flash z interfejsem USB, oraz na każdym innym napędzie widzianym w systemie. Niewielkie rozmiary pakietu niezbędnego do pracy na zaszyfrowanym napędzie pozwalają na efektywne wykorzystanie możliwości przenośnego szyfrowanego napędu bez względu na to, czy chcemy go wykorzystać w domu, w pracy bądź w kafejce internetowej.

TrueCrypt Spolszczenie

Plik polonizujący przeznaczony dla aplikacji TrueCrypt w wersji 7.1a. Aby zainstalować spolszczenie należy rozpakować archiwum, a następnie skopiować plik Language.pl.xml do katalogu, w którym został zainstalowany program (domyślnie C:Program FilesTrueCrypt).