8 darmowych programów do ściągania filmów i muzyki

2019-04-01 0 przez Pliki

Szukasz niezawodnego i szybkiego programu do ściągania plików z internetu, filmów bądź muzyki? Poniżej przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych 8 darmowych programów do ściągania filmów i muzyki. Jednocześnie podczas poobierania plików z nieznanych źródeł należy pamiętać o prawach autorskich twórców filmów i muzyki.

BitTorrent

Bezpłatny program do bezpośredniej wymiany plików w sieci p2p.  BitTorrent umożliwia bezproblemową i szybką zmianę parametrów łącza. Jego największą zaletą w porównaniu do protokołu HTTP jest podział pasma pomiędzy osoby, które w tym samym czasie pobierają dany plik. Oznacza to, że użytkownik w czasie pobierania wysyła fragmenty pliku innym użytkownikom. Charakteryzuje się dość niskim zużyciem zasobów sprzętowych i prostotą obsługi.

Ares

Bezpłatny klient sieci P2P umożliwiający dzielenie się danymi z innymi użytkownikami w sieci. Program został wzbogacony o kilka ciekawych funkcji takich jak bibliotek plików, wbudowany odtwarzacz multimedialny pozwalający podejrzeć pobierane pliki czy czat między użytkownikami. Program pozwala też na podgląd nie do końca pobranych plików.  Z poziomu programu możemy korzystać z wielu internetowych stacji radiowych.

uTorrent

Jeden z najbardziej znanych klientów sieci BitTorrent, charakteryzujący się małymi rozmiarami, niskim zapotrzebowaniem na zasoby systemowe, gdyż uruchamia się bezpośrednio z pliku. Pozwala na pobieranie muzyki i filmów w obrębie sieci BitTorrent i ustalanie dla każdego z nich osobnego transferu. Klient posiada czytnik RSS, kreator ustawień, szyfrowanie połączeń, automatyczne zamykanie systemu.

Azureus Vuze

Darmowy program do bezpośredniej wymiany plików. Umożliwia współdzielenie i wyszukiwanie plików typu mp3, avi, jpg, mpg, itp. Dzięki wbudowanemu akceleratorowi łączy się bezpośrednio z innymi użytkownikami, dzięki czemu dane trafiają do nas o wiele szybciej niż w przypadku podobnych sieci P2P. Oferuje obsługę urządzeń mobilnych pokroju iPoda, czy odtwarzaczy MP3 umożliwiającą transfer plików w obie strony lub pełną synchronizacjęz programem tuż po podpięciu urządzenia, a także posiada moduł  pozwalający na wpisanie dowolnego artysty, którego pełną playlistę utworów program wyświetli nam natychmiastowo.

DC++

Bardzo popularny program do wymiany plików audio i wideo między użytkownikami sieci FastTracK. Umożliwia wyszukiwanie, pobieranie i udostępnianie muzyki w formacie MP3, plików graficznych, video oraz programów. Atutem programu jest możliwość przeglądania profili użytkowników oraz zasobów jakie udostępniają. Wbudowany odtwarzacz multimedialny umożliwia odtwarzanie pobranych plików muzycznych i filmowych bez potrzeby opuszczenia programu.

BitComet

Cieszący się dużą popularnością i uznaniem BitComet  umożliwia pobieranie, a nawet tworzenie plików torrent, które potem możemy umieścić na własnej stronie, lub w ogólnodostępnej bazie torrentów. Posiada prosty, przejrzysty interfejs oraz intuicyjną obsługę, a dodatkowo mamy do wyboru mnóstwo wersji językowych. BitComet umożliwia również rozmowy z innymi użytkownikami, ustawienia limitów szybkości przesyłania danych, ustawienia proxy i filtr adresów IP.

eMule

To bezpłatny klient sieci peer-to-peer ed2k, rozwijanym na zasadach Open Source. Potrafi korzystać z tych samych serwerów i wymieniać dane z eDonkey. Aplikacja idealnie nadaje się do wyszukiwania gier, programów, filmów czy muzyki.  Liczba funkcji zaimplementowanych w eMule robi duże wrażenie, można śmiało powiedzieć, że jest to program dla osób lubiących testować coraz to nowe ustawienia.

Shareaza

Darmowy klient p2p pozwalający na połączenie się nawet do czterech oddzielnych sieci p2p (eDonkey2000, Gnutella, BitTorrent i Gnutella2. S. Pliki można pobierać z wielu źródeł jednocześnie i naprawiać ewentualne uszkodzenia przed ukończeniem pobierania. Program może pracować w jednym z trzech trybów: normalnym, zaawansowanym i Windows mode.

Skorzystaj z dostępnej na naszej stronie,  popularnej kategorii wymiany plików p2p.