6 najlepszych darmowych programów antywirusowych

2020-01-01 0 przez Pliki

Przedstawiamy 6 najlepszych darmowych programów antywirusowych według badań i testów przez uznaną markę AV-TEST które doskonale sprawdzają się w przypadku użytkowników korzystających z komputerów w celach niekomercyjnych do użytku domowego.

Bezpieczeństwo w sieci to sprawa priorytetowa, jeśli cenimy bezpieczeństwo naszych danych oraz swoją prywatność podczas korzystania z sieci Internet.Codziennie tworzonych jest setki wirusów, robaków czy komponentów szpiegujących, które  wyniszczają dane lub sprzęt oraz dostarczają w niepowołane ręce nawet najbardziej poufne informacje o nas tj. loginy i hasła np. do naszego konta bankowego.

avast! Free Antivirus

Darmowy program antywirusowy skierowany do domowych użytkowników. Oprogramowanie avast! zapewnia kompleksową ochronę komputerów przed wirusami. Umożliwia skanowanie komputera podczas bootowania, automatyczną kontrolę danych pobieranych przez sieć P2P i komunikatory internetowe oraz analizę stron i zawartych w nich skryptów oraz wykonuje skanowanie poczty email wychodzącej i przychodzącej, oraz na bieżąco kontroluje wszystkie pobierane i uruchamiane pliki. Aktualizacje automatyczne oraz na żądanie dają nam pewność ochrony nawet przed najnowszymi szkodnikami.

AVG AntiVirus Free Edition

Bezpłatny program antywirusowy do ochrony dla użytkowników prywatnych. Idealna dla komputerów używanych tylko do przeglądania internetu i korzystania z sieci społecznościowych. AVG Anti-Virus Free Edition zawiera trzy niezależne moduły chroniące komputer przed wirusami, skaner na żądanie użytkownika, skaner kontrolujący w tle pliki, makra oraz boot sektory dysków. Trzecim jest skaner poczty kontrolujący przychodzące i wysyłane wiadomości e-mail  moduł integruje się z MS Outlook, MS Outlook Express oraz z Eudorą.

Panda Free Antivirus

Bezpłatny antywirus korzystający z technologii pracy w tzw. chmurze,dzięki czemu wykrywanie zagrożeń odbywa się w tzw. chmurze, dzięki czemu zmniejszeniu ulega obciążenie komputera i nie jest wymagana baza sygnatur. Chroni komputer przed wirusami, robakami, rootkitami, komponentami spyware i innym, złośliwym oprogramowaniem. Umożliwia również skanowanie na żądanie w trzech trybach: pełnym (cała zawartość dysku), podstawowym (lokalizacje najbardziej narażone na infekcje) oraz niestandardowym (definiowanym przez użytkownika).

Comodo AntiVirus

Całkowicie darmowy program antywirusowy, przeznaczony do użytku domowego i biurowego. Pracuje w czasie rzeczywistym, na bieżąco skanując komputer w poszukiwaniu zagrożenia.Wykrywa, blokuje i usuwa między innymi wirusy, trojany i komponenty szpiegujące. Comodo AntiVirus korzysta z nowoczesnej technologii Cloud Computing, która sprawia, że bez względu na posiadaną bazę sygnatur użytkownik zawsze jest chroniony nawet przed najnowszymi niebezpieczeństwami. Program posiada funkcję tak zwanej piaskownicy, dzięki której niepewne aplikacje możemy uruchomić w odizolowanym środowisku, co zwiększy poziom naszego bezpieczeństwa.

Avira Free Antivirus

Znany i lubiany darmowy program antywirusowy łatwy w obsłudze. Skanuje zasoby komputera w poszukiwaniu wirusów, prowadzi ochronę w czasie rzeczywistym.  Chroni komputer przed wirusami, robakami, trojanami i komponentami szpiegowskimi. Monitoruje wszystkie otwierane i zapisywane dane. Aplikacja wyposażona została w moduł kwarantanny, system automatycznych aktualizacji oraz raportowania zdarzeń co sprawia, że skuteczność programu stale utrzymuje się na wysokim poziomie.

Bitdefender Antivirus Free Edition

Darmowy program antywirusowy, który monitoruje system automatycznie w czasie rzeczywistym, oraz na żądanie użytkownika. Kontroluje dyski i nośniki wymienne, a podejrzane pliki są zabezpieczane poprzez moduł kwarantanny. Baza wirusów jest systematycznie aktualizowana. Ponadto charakteryzuje się niewielkimi wymaganiami sprzętowymi. Program został wyposażony w prosty, a zarazem wygodny mechanizm konfiguracji i raportowania. Do dyspozycji użytkownika zostały oddane także zaawansowane mechanizmy heurystyczne, pozwalające na wykrycie nowych, nieposiadających definicji szkodliwych zagrożeń.

Inne dobre i najlepsze darmowe programy antywirusowe do pobrania to ZoneAlarm Free Antivirus+, Ad-Aware Free Antivirus+, Sophos Home  i Qihoo 360 Total Security.