4 darmowe programy do nagrywania płyt

2021-01-01 0 przez Pliki

Nie od dziś wiadomo, że płyty CD i DVD to doskonały sposób na archiwizację danych, przechowywanie muzyki czy filmów. Ważne, by posiadać odpowiednie oprogramowanie do tego celu. Przedstawiamy najlepsze 4 darmowe programy do nagrywania płyt, dostępne w naszym serwisie do pobrania.

CDBurnerXP

Całkowicie darmowy program do nagrywania płyt CD-R, CD-RW, DVD+R/RW, DVD-R/RW, DVD-RAM, BD i HD-DVD. CDBurnerXP posiada możliwość nagrywania płyt multisesyjnych, CD-Audio, kreowania i drukowania okładek na nośniki optyczne. Umożliwia również nagrywanie danych z obrazu ISO (również z innych programów), zgrywanie płyt do obrazu ISO, tworzenie i kontynuowanie wielosesyjnych płyt CD i zgrywanie płyt CD-Audio do plików w formatach MP3, OGG, WMA, WAV.

BurnAware Free

Darmowy program do nagrywania płyt CD, DVD oraz Blu-ray. Aplikacja obsługuje najczęściej używane formaty i nośniki danych takie jak CD-R/RW, DVD-R/RW, HD-DVD-R/RW, DVD RAM czy BD-R/RE. Oferuje również możliwość tworzenia/nagrywania obrazów ISO, BIN, NRG, IMG i DMG. Program radzi sobie dobrze z zapisem obrazów płyt w locie, weryfikacją nagranych plików i tworzeniem tzw. multisesji zapisu. Pozwala na wykonanie wszystkich operacji szybko i sprawnie, dzięki czemu możemy oszczędzić sporo czasu.

Ashampoo Burning Studio

Bezpłatny program do nagrywania płyt CD/DVD/Blu-ray. Aplikacja oprócz nagrywania pozwala na tworzenie i edycję obrazów płyt, formatowanie płyt wielokrotnego zapisu czy kopiowanie płyt. Można tworzyć płyty MP3, nagrać film jako VideoCD (VCD) lub SuperVideoCD (SVCD), tworzyć i zapisywać pliki obrazów, wymazywać nośniki wielokrotnego zapisu (CD-RW, DVD+RW, DVD-RW ). Dzięki integracji z systemem pliki można dodawać do zapisu z poziomi Windows Explorera. Aplikacja potrafi wypalać pliki WAV, MP3, FLAC & Ogg Vorbis prosto na płytę, bez konieczności instalowania dodatków.

DeepBurner Free

Program do wypalania dowolnego rodzaju płyt CD/DVD z danymi. Aplikacja w łątwy sposób pomaga stworzyć i nagrać obraz ISO, albumy zdjęć CD/DVD. Umożliwia stworzenie również kopii bezpieczeństwa, kopiowania filmów DVD, nagrywanie plików audio, jak również bootowalnych płyt. Pliki na nośniku umieszcza się za pomocą znanej metody przeciągnij-upuść. Jednocześnie można stworzyć okładkę do CD oraz własny Autorun. Gotowe projekty można zapisać do pliku, a następnie wykorzystać je do ponownego nagrania, w tym celu program wykorzystuje własne formaty: *.dbr oraz *.dbi.

Alcohol 120% Free Edition

Bezpłatny program do nagrywania płyt CD/DVD/Blu-ray do zastosowań niekomercyjnych wersja jednego z najpopularniejszych narzędzi, służących do nagrywania płyt oraz emulacji napędów CD/DVD. Program oferuj zgrywanie zawartości płyt CD/DVD do postaci obrazów dysków MDS, nagrywania na nośniki plików obrazów MDS, MDX, BWT, B5T, B6T, CCD, CUE, CDI, PDI, NRG, ISZ oraz ISO, kopiowania danych z płyty na płytę, wbudowanej wyszukiwarki obrazów, menedżera obrazów oraz kasowania zawartości płyt wielokrotnego zapisu.

Astroburn Lite

Darmowy program do nagrywania obrazów i tworzenia nowych kompilacji CD, DVD, Blu-Ray i HD-DVD. Astroburn jest rozwijany z myślą o łatwej pracy z nośnikami fizycznymi. Zacznij od darmowej wersji pozwalającej tworzyć płyty z danymi i nagrywać pliki ISO. Ulepsz do wersji PRO, aby nagrywać płyty Audio CD, tworzyć zabezpieczone płyty, kopiować płyty i tworzyć obrazy ISO.

ImgBurn

Bezpłatny program do nagrywania obrazów płyt CD/DVD . W przypadku posiadania płyt wielokrotnego zapisu ImgBurn pozwala na ich kasowanie, obsługuje także dwuwarstwowe płyty DVD. Dostęp do opcji związanych z wyborem prędkości nagrywania oraz ilości kopii jest bardzo szybki. Obsługuje wiele różnych formatów, w tym: AM, BIN, CDI, CDR, DI, DVD, GI, IMG, ISO, MDS, NRG, PDI, UDI.

Stworzona przez nasz serwis powyższa lista to tylko najpopularniejsze programy do nagrywania płyt, więcej podobnych aplikacji znajduje się w kategorii Multimedia – nagrywanie płyt.