Barebone – nie tylko design

2015-02-11 0 przez Pliki

Kupując sprzęt komputerowy czy audio, kierujemy się nie tylko parametrami, ale także wyglądem. Oczywiście równie ważna jest cena. Komputer, lodówka czy sprzęt stereo mogą wkomponowywać się także do nowoczesnych wnętrz. Przemysłowi mistrzowie designu wspomagani przez wiedzę speców od marketingu podpowiadają, co warto kupić. Na co się skusić.

Komputer do zadań specjalnych

Wiele osób w domu korzysta z laptopa lub z tradycyjnego PC-ta. Przewagą pierwszego jest mobilność, także między kuchnią a salonem. Tradycyjny komputer stacjonarny doceniają zwłaszcza osoby wykonujące pracę w domu lub też gracze. Dostosowany do potrzeb monitor czy możliwość rozbudowy to ogromne atuty. Z mobilnością jest trochę gorzej. Podobnie jak i z wyglądem. Nawet najbardziej designerskie obudowy potrafią wyglądać pretensjonalnie. Może więc wskazane będzie poszukać innego rozwiązania, jakie połączyłoby niezłe parametry z możliwością bezproblemowego transportu oraz z designem pasującym do nowoczesnych wnętrz?

shuttlexh612
Od kilku lat coraz popularniejszy wśród użytkowników domowych staje się barebone, na początku złośliwie zwany kadłubkiem. Pod tą nazwą ukrywa się niewielki komputer do zastosowań domowych, jaki z powodzeniem spełnia funkcje multimedialne. Ponadto świetnie wygląda – magiczne pudełko czasem przypominające gustowną mikro wieżę.

Bogaty zestaw wyjść i wejść audio oraz wideo umożliwia na współpracę z monitorami, telewizorami, projektorami, wzmacniaczami audio i innymi, stanowi doskonałą bazę do porządnego kina domowego. Kolejną cechą jest cicha praca wynikająca z zastosowaniu nowoczesnych systemów chłodzenia. Szum nie przeszkadza podczas oglądania filmów czy słuchania muzyki – laptop czy PC są znacznie głośniejsze. Ogromną zaletą jest także możliwość obsługi za pomocą pilota. Nieźle, jak na niewielką i gustowną skrzynkę, która może być brana za nowoczesny mebel.

Planując salon multimedialny we własnym domu, trzeba zauważyć, że niewielki i sporo mogący komputer barebone to ciekawe rozwiązanie. Pozwala na swobodę i nieźle wygląda. Także intuicyjna obsługa jest niemałą zaletą. Warto więc zerknąć na stronę Deyde i przekonać się, że nazwa „kadłubek” nie była trafioną.