Jakie jest bezpieczne hasło?

2013-11-18 0 przez Pliki

Wszyscy korzystamy z wielu różnych stron internetowych. Jakie jest bezpieczne hasło? Codziennie, nawet kilka razy podajemy login i hasło, po czym sprawdzamy pocztę, robimy zakupy online, przelewamy pieniądze przez internet lub zapisujemy się na otrzymywanie ofert specjalnych. Przeciętnie używamy jednego hasła do wszystkich kont.

Niebezpieczne hasło

Zastanawiałeś się nad tym czy rzeczywiście jesteś bezpieczny? Korzystanie z tej samej kombinacji adresu i hasła na wielu kontach ( do logowania się do swojej poczty e-mail, bankowości internetowej lub sklepu internetowego) jest wygodne, ale jeśli zostanie przechwycone przez cyberprzestępcę, który uzyska dostęp do Twojej bazy danych logowania , możesz mieć duże problemy.

Bezpieczne hasła

Idealnym rozwiązaniem byłoby stworzenie nowego hasła dla każdego nowo utworzonego konta. W sytuacji, gdy posiadamy już sporą kolekcję kont, warto skorzystać z aplikacji, które ułatwiają zakładanie oraz zarządzanie kontami np. KeePass. Ponadto umożliwia zapamiętanie większej liczby haseł.

Innym rozwiązaniem może okazać się używanie kilku różnych haseł do rozmaitych kont internetowych, w wyniku czego najtrudnejsze hasła zostawimy dla najważniejszych serwisów czyli do  poczty e-mail, bankowości internetowej lub każdego serwisu internetowego gromadzącego szczegółowo Twoje dane personalne (takiego jak Allegro lub PayPal). W tym przypadku, jeśli określona witryna internetowa z Twoim kontem e-mail zostanie zhakowana, zalogowanie do Twojej poczty nie będzie możliwe.Warto się zastanowić nad dobrym i silnym hasłem, aby mieć większą pewność, że nie zostanie rozszyfrowane przez hakera i w wyniku tego zostaniemy okradzeni z prywatnych informacji.