Canva Pro za darmo program graficzny dla uczniów i nauczycieli

2024-05-27 0 przez Pliki

Canva Pro za darmo program graficzny dla uczniów i nauczycieli ze wszystkich szkół. W ramach programu „Canva for Education” wszyscy nauczyciele uczący w szkołach i uczniowie od klasy IV szkoły podstawowej otrzymają bezpłatny dostęp do zaawansowanej wersji platformy – poinformowało Ministerstwo Edukacji Narodowej, które nawiązało partnerstwo z firmą Canva, globalną platformą do komunikacji wizualnej.

Bezpłatny dostęp do zaawansowanej wersji programu można uzyskać za pośrednictwem swojego loginu w Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej (ZPE), dostępnej na stronie www.zpe.gov.pl.

„Osoby, które jeszcze nie posiadają loginu do swojego konta na ZPE mogą go uzyskać od dyrektora szkoły lub szkolnego administratora IT – podało MEN.

Celem współpracy jest zachęcanie uczniów i nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych do wykorzystywania kreatywności i innowacji w komunikacji cyfrowej i dostarczenie im praktycznego narzędzia.

Odkryj nieskończone możliwości kreatywnej nauki z Canvą! Canva to intuicyjne, łatwe w użyciu narzędzie do projektowania graficznego online, które przekształca sposób, w jaki tworzymy i wizualizujemy informacje. 

Teraz, dzięki współpracy Ministerstwa Edukacji i Nauki z Canvą, nauczyciele i uczniowie (od 4 klasy szkoły podstawowej) będą mogli skorzystać z pełnej wersji Canva dla Edukacji za pośrednictwem Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej. Dostęp do niej będzie bezpłatny do 31 grudnia 2026 roku.

Do czego możesz wykorzystać Canvę? Niezależnie od tego, czy pracujesz nad projektem szkolnym, prezentacją, czy po prostu szukasz kreatywnych sposobów na wyrażenie swoich pomysłów, Canva oferuje ogromną gamę szablonów i elementów graficznych, które ułatwiają i umilają pracę.

Kluczowe korzyści edukacyjne:

  • Nauka wizualna: Przekształć skomplikowane koncepcje w łatwe do zrozumienia infografiki, mapy myśli i diagramy.
  • Współpraca: Pracuj wspólnie nad projektami, dzięki funkcjom wspierającym współpracę w czasie rzeczywistym, pracę zespołową i komunikację.
  • Kreatywność: Uwolnij swój potencjał kreatywności, który wraz z niekończącymi się możliwościami projektowania pomoże Ci w rozwoju umiejętności artystycznych i rozwiązywaniu problemów.
  • Umiejętności prezentacji: Projektuj zachwycające prezentacje, aby komunikować swoje pomysły w jasny i skuteczny sposób.
  • Narzędzia organizacyjne: Stwórz planery, harmonogramy i materiały edukacyjne, aby Twoja nauka była bardziej zorganizowana i efektywna.

Z Canvą nie tylko się uczysz, ale także powołujesz do życia pomysły w najbardziej atrakcyjny wizualnie sposób. Kliknij tutaj, aby odkryć Canva i podnieść poziom swoich doświadczeń edukacyjnych!

Pobierz Canva Pro za darmo