CrystalDiskMark – program do testowania dysku twardego

2017-02-22 0 przez Pliki

CrystalDiskMark to darmowy program do testowania dysków twardych. Aplikacja sprawdzi jego szybkość zapisu i odczytu. Użytkownik musi wybrać ilość testów, partycję oraz rozmiar pliku testowego.

Po wykonaniu testów w oknie programu pojawią się wyniki. Do dyspozycji użytkownika pozostają funkcje pozwalające określić liczbę powtórzeń każdego z testów (od 1 do 9), rozmiar próbki danych (od 50 do 4000 MB) oraz dysk, który poddany zostanie badaniom. Po zakończeniu testów dane prezentowane są w czytelnej tabeli wraz z niewielkimi wykresami.

CrystalDiskMark – program do testowania dysku twardego

to narzędzie odniesienia dysku, który mierzy wydajność sekwencyjnego i losowe odczytuje / zapisuje w różnych rozmiarach dla dowolnego urządzenia pamięci masowej. Jest to przydatne do porównywania prędkości zarówno lokalnych urządzeń przenośnych i magazynowania. CrystalDiskMark wymaga praw administratora w obsłudze.

CrystalDiskMark może mierzyć sekwencyjnego odczytu / zapisu prędkości, pomiar losowy 512kB, 4KB, 4KB (Queue Depth = 32) odczytuje / zapisuje prędkość, posiada wsparcie dla różnych typów danych testowych (losowo, 0Fill, 1Fill), obejmuje podstawowe wsparcie rozrywki i posiada wielojęzyczne wsparcia (choć to nie będzie jednak pamiętać, wybór języka pomiędzy tras).

Pobierz CrystalDiskMark program do testowania wydajności dysku twardego.