DOSBox emulator DOS do starych gier

2019-06-20 0 przez Pliki

DOSBox emulator DOS do starych gier za darmo do pobrania. Bezpłatny emulator systemu operacyjnego DOS, oparty o przenośną bibliotekę SDL. Emulator ten umożliwia uruchomienie starych gier DOS na najnowszych systemach, zarówno w Windows XP jak i Vista, a nawet w Windows Vista 64bit. Interfejs DOSBox został zrealizowany w podobny sposób jak interfejs systemu DOS, przez co cała obsługa odbywa się za pomocą pisania, bez użycia myszki. Jak uruchomić stare gry za pomoca Dosbox ?

DOSBox emuluje procesory 286/386 (zarówno w trybie rzeczywistym, jak i chronionym), pamięć XMS i EMS, karty graficzne m.in. Hercules, CGA, EGA, VGA i tryby VESA, karty muzyczne Adlib, Sound Blaster i Gravis Ultra Sound, modem, a także wspiera dostęp do portu szeregowego. Jak uruchomić stare gry dzięki emulatorowi DOSBox?

Emulator DOS Open Source do uruchamiania starych gier DOS. DOSBox emuluje pełny komputer x86 z dźwiękiem i DOS. Jego głównym zastosowaniem jest uruchamianie starych gier DOS na platformach, które nie mają DOS (Windows 7, 8, 8.1 i 10 / Linux / FreeBSD / Mac OS X). Stare gry DOSBox Prince of Persia, Wolfstein 3D, Tetris, Doom, Lemmings, Quake, The Secret of Monkey Island, Civilization, Rogue, Battle Chess, Star Wars, Heretic, Mario, Arkanoid, Puzzle Bobble, Tyrian, Theme Hospital, Colonization, Dungeon Master, Rampage itd.

Darmowe pobieranie z chomikuj DOSBox portable przenośna wersja bez instalacji USB i ZIP. Szukasz klasycznych gier na PC? Darmowe gry z GOG do pobrania po polsku pełne wersje. Jak uruchomić gry z DOS w Windows 10?

Pobierz DOSBox za darmo https://www.dosbox.com/download.php?main=1