Ekonomiczny i nowoczesny – Sony Xperia XA

2017-03-15 0 Pliki

Nowoczesne technologie niemal nigdy nie należą do najtańszych. Zupełnie inna sytuacja ma miejsce w telefonie Xperia X – to smartfon niedrogi i bardzo funkcjonalny.

Wysoka jakość w przystępnej cenie

Brzmi to nieco jak slogan reklamowy i właśnie jako taki bywa wykorzystywany. Dlaczego? Bo dokładnie takich produktów często szukają konsumenci i to niezależnie od gatunku towaru. Parametry te nabierają szczególnego znaczenia w przypadku produktów o większej wartości oraz wiążących się z nowoczesnymi technologiami. A takie z pewnością są obecnie produkowane smartfony. To przecież klasowe urządzenia, które dzięki doskonałej funkcjonalności, często zastępują wiele innych sprzętów, a przy tym są poręczne i mobilne – mieszczą się w damskiej torebce czy klapie marynarki.

Hasło „dobre i tanie” zdecydowanie bywa nadużywane, jednak telefon, który cechuje się funkcjonalnością, a jednocześnie nie opróżnia portfela klienta, bardzo ciężko znaleźć. Niestety w przypadku większości produktów niższa cena jest równoznaczna z wykorzystaniem podzespołów gorszej jakości oraz montażem elementów o słabszych parametrach. Natomiast produkty o większych możliwościach to zazwyczaj bardziej odczuwalny wydatek.

Pomimo tego warto zwrócić uwagę na ciekawy model oferowany przez Sony. Marka ta została w ostatnich latach zupełnie niesłusznie nieco zapomniana w kategorii nowoczesnych smartfonów, a Xperia XA to najlepszy sposób na przypomnienie o sobie oraz powrót do komórkowej ekstraklasy. Urządzenie zostało zaprojektowane bardzo pomysłowo, posiada jakościowy procesor, solidne multimedia oraz, co być może najważniejsze, jest naprawdę niedrogie.

Optyka nowej generacji w Sony Xperia XA

Jedną z najmocniejszych stron modelu XA są precyzyjnie dopracowane multimedia. Wystarczy spojrzeć na oba aparaty oraz liczne funkcje dodatkowe, w jakie zostały one wyposażone. Przedni obiektyw, który można wykorzystywać np. do popularnych zdjęć z ręki, posiada matrycę o rozdzielczości 8 Mpix. Bez kłopotu uchwycisz w kadrze grupkę swoich znajomych podczas wieczornego spotkania. Zdjęcie będzie ostre, nawet jeśli wykonasz je przy słabym oświetleniu.

Główny aparat jest jeszcze mocniejszy i dysponuje soczewką o rozdzielczości 13 Mpix. Ponadto posiada hybrydowy mechanizm automatycznej ostrości, dzięki czemu jest ona ustawiana niebywale szybko. Bez trudu zapiszesz w pamięci telefonu fotografie dynamiczne i pełne ruchu oraz emocji. Możesz również zaprogramować ustawienie ostrości na dany punkt bądź fragment w kadrze – wystarczy, że na niego klikniesz na wyświetlaczu.

Sony XA to gwarancja szybkiej obsługi Internetu dzięki standardowi LTE. Pobierzesz nawet bardzo duże pliki w zaledwie kilka chwil lub obejrzysz online filmy w jakości HD – i to bez konieczności oczekiwania na załadowanie materiału. Funkcjonowanie w Internecie i social media nabiorą zupełnie nowego wymiaru. Możesz zrobić jakościowe zdjęcie i kilkoma kliknięciami podzielić się nim ze znajomymi. Wyślij je w wiadomości prywatnej lub udostępnij na swoim profilu.

Fabryczna bateria Sony Xperia XA posiada pojemność 2300 mAh, co dzięki zastosowaniu nowoczesnych systemów oszczędności energii, zapewnia brak konieczności ładowania urządzenia nawet przez dwa dni. A jeżeli tuż przed wyjściem z domu zauważysz, że poziom akumulatora oscyluje w okolicy kilku procent, przyda Ci się ładowarka Quick Charger UCH12 – to jedno z najciekawszych akcesoriów dodatkowych dedykowanych temu modelowi. Zaledwie 10 minut ładowania pozwala na aż 5,5 godziny pracy telefonu. I pomyśleć, że tak klasowy telefon jest dostępny w bardzo atrakcyjnej cenie!