Jak namierzyć telefon z Androidem?

2020-01-01 0 przez Pliki

Czy Twój telefon kiedyś się zgubił lub został skradziony? Zastanawiasz się jak namierzyć telefon z Androidem? Menedżer urządzeń Android znajduje zagubione urządzenia i pomaga je zabezpieczyć razem z zapisanymi na nich danymi.

Aplikacja umożliwia:
● znajdowanie urządzeń z Androidem powiązanych z Twoim kontem Google
● resetowanie kodu PIN blokady ekranu Twoich urządzeń
● wykasowanie wszystkich danych z telefonu

Link: https://www.google.com/android/devicemanager?hl=pl

Nieważne czy skradziono ci smartfon, czy tylko zapomniałeś, gdzie go położyłeś, możesz łatwo zlokalizować komórkę dzięki opcji Znajdź telefon w usłudze Moje Konto od Google. Dzięki niej możemy zarządzać dostępem do naszego konta Google i ustawieniami zabezpieczeń, a przez to kontrolować swoją prywatność i bezpieczeństwo na dowolnym urządzeniu.

Znajdź telefon służy zabezpieczeniu telefonu i zgromadzonych na nim informacji.

Smartfon obecnie to skarbnica prywatnych danych: wiadomości SMS/MMS, zdjęcia, filmy, kontakty, aplikacje z dostępem do konta bankowego, aplikacje z prywatnymi lub firmowymi notatkami, maile i innych danych, które po trafieniu w niepowołane ręce mogłyby przysporzyć nam poważnych problemów. Jeśli padniemy ofiarą kradzieży, czy też zgubimy telefon np. w restauracji, pubie, kinie czy galerii handlowej, musimy zabezpieczyć się przed tym, aby złodziej telefonu lub znalazca smartfona nie wykorzystał naszych prywatnych danych. Trzeba ochronić się przed kradzieżą tożsamości, dostaniem się prywatnych wiadomości w niewłaściwe ręce, wysyłaniem SMS czy maili w naszym imieniu, dzwonieniem na płatne numery itp.

Znajdź swój telefon to narzędzie, które pomoże nam zlokalizować zgubione lub skradzione urządzenie. Wystarczy wejść na stronę myaccount.google.com i wybrać opcję Znajdź telefon. Po zalogowaniu pokażą się nam urządzenia skonfigurowane z naszym kontem Google.

Aby znaleźć telefon, możemy wybrać opcję Włącz dzwonek. Wówczas dzwonek w naszym telefonie odezwie się na maksymalnej głośności nawet gdy telefon jest wyciszony. Drugi wariant to Zlokalizuj, dzięki któremu zobaczymy przybliżoną lokalizację urządzenia na mapie, korzystając z Menadżera urządzeń Android. To zadziała tylko jeśli na naszym telefonie mamy włączoną opcje GPS.

Inna ciekawa opcja to blokada telefonu. Ustawiamy hasło, które zablokuje smartfona. Jeśli mamy blokadę ekranu, zostanie ona automatycznie włączona zamiast hasła. Możemy też napisać wiadomość do znalazcy np. „Ten telefon został zgubiony. Pomóż mi go odzyskać.” Ten komunikat pojawi się na wyświetlaczu wraz z opcją dodzwonienia się do nas (musimy podać nr telefonu, pod którym można się z nami skontaktować).

Co więcej możemy też zadzwonić na swój telefon np. używając Hangouts czy wylogować się z konta Google, aby zablokować dostęp. Znajdź telefon oferuje dodatkowo możliwość wyłączenia starej karty SIM u swojego operatora i przekierowania połączeń na nowy numer.

Ostatnia opcją jest wykasowanie danych z telefonu po kradzieży lub zagubieniu, co m.in. sprawi, że bezpowrotnie stracimy dostęp do wszystkich danych na smartfonie, dla których nie udało się nam zrobić kopii zapasowej. Warunkiem użycia tej funkcji jest to, że telefon musi pracować w trybie online.

Link do aplikacji Google Znajdź moje urządzenie: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.adm&hl=pl