Eraser – program do trwałego usuwania plików

20 stycznia 2017 0 Pliki

Eraser to darmowy program do trwałego usuwania plików przez ich zamazanie. Trwale usuwa pliki przez ich wielokrotne nadpisanie wcześniej wybranym wzorcem. Pozwala nie tylko na zamazywanie plików na dyskach twardych, czy pamięciach flash ale także na zamazywanie wolnej przestrzeni (co przydaje się w przypadku, gdy przez nieuwagę usuniemy dane w sposób standardowy zamiast za pomocą programu Eraser). Niestety czynność ta przy dużych dyskach twardych trwa bardzo długo. Eraser obsługuje trwałe usuwanie plików za pomocą metody Gutmanna, metody DoD 5220.22-M (8-306./E i 8-306./E, C i E), metody Schneiera, nadpisywania liczbami pseudolosowymi i nadpisywania 2 KB z początku i końca pliku.

Darmowy program do trwałego usuwania plików Eraser

to zaawansowane narzędzie bezpieczeństwa dla Windows, pozwala na całkowite usunięcie poufnych danych z dysku twardego poprzez nadpisywanie ich kilka razy ze starannie wybranych wzorcow. Eraser działa w systemie Windows XP (z dodatkiem Service Pack 3), Windows Server 2003 (z dodatkiem Service Pack 2), Windows Vista, Windows Server 2008, Windows 7,8, 10 i Windows Server 2012. Kasowanie danych bez możliwości odzyskania. Usuń na stałe pliki które chcesz. Aplikacja umożliwia trwałe usuwanie danych z dysku całkowite na zawsze.

Eraser – trwałe usuwanie danych

Większość ludzi ma pewne dane, którymi raczej nie chcemy dzielić się z innymi – hasła, informacje osobiste, dokumenty niejawne z pracy, dokumentacja finansowa, napisane własne teksty, lista jest długa.

Może masz zapisane niektóre z tych informacji na komputerze gdzie jest dogodnie w zasięgu ręki, ale gdy przychodzi czas, aby usunąć dane z dysku twardego, robi się nieco bardziej skomplikowana sprawa i utrzymanie swojej prywatności nie jest tak proste, jak może się wydawać na początku.

Pierwsza myśl może być taka, że kiedy klikniemy usuń plik, dane zniknęły. Nie wszyscy wiedzą, że system operacyjny tak naprawdę nie usunął plik z dysku; usuwa tylko odwołanie do pliku z tabeli systemu plików. Plik pozostaje na dysku, dopóki inny plik zostanie utworzony nad nim, a nawet po tym, być może uda się odzyskać dane poprzez badanie pola magnetycznego na powierzchni talerzy dysku.

Zanim plik zostanie nadpisany, każdy może łatwo odzyskać dane jeśli ma narzędzie do odzyskiwania danych.

Eraser jest darmowy program do trwałego usuwania danych i jego kod źródłowy jest udostępniany na zasadach licencji GNU General Public License.


Autor: Heidi
Wersja: darmowa
Rozmiar: 56 MB
Pobierz