GParted program do partycjonowania i zarządzania dyskami

2020-01-01 0 przez Pliki

GParted to darmowy program do partycjonowania i zarządzania dyskami twardymi. Jest używany do tworzenia, usuwania, zmiany rozmiaru, przenoszenia, sprawdzania i kopiowania partycji oraz systemów plików znajdujących się na nich. Jest przydatny do tworzenia przestrzeni dla nowych systemów operacyjnych, reorganizacji użycia dysku, kopiowania danych rezydujących na dysku twardym i tworzenia lustrzanych kopii partycji. Najważniejszą rzeczą Gparted jest zachowanie tak prostego interfejsu graficznego, jak to tylko możliwe i w najwyższej zgodzie z ergonomią.

GParted

to darmowy edytor partycji do graficznego zarządzania partycjami dysku. GParted może być używany na komputerach z procesorami x86 i x86-64 z systemem Linux, Windows lub Mac OS X poprzez uruchomienie z nośnika zawierającego GParted Live . Do korzystania ze wszystkich funkcji aplikacji GParted potrzeba 320 MB pamięci RAM .

GParted to darmowe oprogramowanie do partycjonowania dysku. Masz swobodę uruchamiania, kopiowania, rozpowszechniania, studiowania, zmiany i ulepszania GParted. Aby korzystać z GParted, nie musisz płacić pieniędzy.

Dzięki GParted możesz zmieniać rozmiar, kopiować i przenosić partycje bez utraty danych, umożliwiając:

  • Rozwijaj lub zmniejszaj dysk C:
  • Utwórz miejsce dla nowych systemów operacyjnych
  • Spróbuj odzyskać dane z utraconych partycji

Pobierz GParted za darmo na komputer Windows i Linux https://gparted.org/