Nik Collection za darmo

2020-01-20 0 przez Pliki

Google udostępnia Nik Collection za darmo do pobrania. Dedykowane profesjonalnej edycji zdjęć wtyczki Nik Collection od Google dostępne są od teraz kompletnie za darmo, co z pewnością ucieszy wszystkich pasjonatów fotografii.

Google wykupił niemiecką firmę Nik Software. Po przejęciu niemieckiego dewelopera cenę pakietu wtyczek Nik Collection obniżono z 499,95 USD do 149 USD. Dziś firma Google udostępnia pakiet Nik Collection dla wszystkich za darmo. Co ciekawe, osoby, które zdecydowały się na jego zakup w tym roku, mogą ubiegać się o zwrot wydanych pieniędzy.

Nik_Collection


Nik Collection za darmo

to cieszący się ogromna popularnością pakiet wtyczek przeznaczonych dla programów Adobe Photoshop (od CS4 do CC 2015), Adobe Photoshop Elements (od 9 do 13 za wyjątkiem pluginu HDR Efex Pro 2, który nie z nim jest kompatybilny), Adobe Photoshop Lightroom (od wersji 3 do 6/CC) oraz dostępnej wyłącznie dla komputerów Mac aplikacji Aperture (3.1 i nowszych). W skład zestawu wchodzą rozszerzenia Analog Efex Pro, Color Efex Pro, Silver Efex Pro, Viveza, HDR Efex Pro, Sharpener Pro oraz Dfine. Pozwalają one stosować na zdjęciach w formacie cyfrowym różnego rodzaju efektów, a wysokiej klasy algorytmy sprawiają, że efekt pracy Nik Collection jest bardzo dobry.

Analog Efex Pro – plugin tworzy efekty, które symulują techniki tradycyjnej fotografii. Dzięki tej wtyczce można tak dostosować obrazy, że będą wyglądały jak wykonane starodawnym aparatem z tradycyjną kliszą. Efekt jest tak doskonały, że po obróbce graficznej, zwykły laik nie będzie w stanie odróżnić czy zdjęcie było zrobione x lat wstecz.

Color Efex Pro – jest to zaawansowany zestaw 55 filtrów fotograficznych, które służą do korekcji kolorów, retuszu oraz uzyskiwania niesamowitych efektów. Dzięki tej aplikacji można tak udoskonalić zdjęcia, że po obróbce końcowej będą nasycone barwami i otrzymają piękny naturalny wygląd.

Viveza – dzięki tej wtyczce możemy wybrać dowolny fragment fotografii bez konieczności zaznaczenia obszaru czy warstwy maski. Plugin ma wbudowaną automatyczną autokorektę, przy pomocy której szybko dostosujemy: jasność, nasycenie kolorów, kontrast, balans bieli, tonację, głębię czy oświetlenie. Używając tego praktycznego narzędzia można wyróżniać tekstury oraz wszelkie szczegóły bez konieczności tworzenia niepożądanych sztucznych efektów czy poświaty.

Silver Efex Pro – to fantastyczne narzędzie, które pozwala uzyskać świetne rezultaty czarno białych zdjęć. Dzięki temu pluginowi uzyskamy podobny efekt jak w ciemni fotograficznej. Narzędzie posiada opcje ok. 20 popularnych typów klisz jakie często wykorzystywane były w starych tradycyjnych aparatach. Funkcje Silver Efex m.in: postarzanie przy użyciu mechanizmu ziarna, miękki kontrast, dynamiczna jasność czy wzmocnienie czerni i bieli.

HDR Efex Pro – plugin tworzy zaawansowane technicznie obrazy wysokiej rozdzielczości High Dynamic Range. Idealnie nadaję się do obróbki fotografii panoramicznej takich jak: krajobrazy, żywa i martwa natura oraz różnych obiektów architektury miejskiej. Narzędzie ma wbudowane gotowe funkcje edycji, za pomocą których szybko i sprawnie można przywrócić niewidoczne szczegóły, pogłębić cienie, dostosować kolorystykę i głębię.

Sharpener Pro – świetne narzędzie dzięki któremu możemy zastosować ciekawe efekty specjalne jak uwypuklenie obrazu lub jego wyostrzenie. Ulepszona fotografia otrzyma nowy niepowtarzalny wygląd, otrzymamy idealny obraz z podkreślonymi ważnymi szczegółami.

Dfine – ta wtyczka służy do poprawy jakości zdjęcia jak redukcja szumu. Dzięki temu narzędziu oczyścimy zdjęcie i pozbędziemy się wszelkich niedoskonałości. Oprócz tego możemy przeprowadzać korekty nasycenia jasności i kontrastu jak również regulować głębię czy kolorystykę fotografii.

Pobierz Nik Collection za darmo na komputer https://nikcollection.dxo.com/download/