Google Allo – komunikator w przeglądarce Chrome

16 sierpnia 2017 0 Pliki

Google Allo to nowy komunikator, który jest już oficjalnie dostępny w sklepie Play a od teraz także w przeglądarce Chrome. Aby połączyć przeglądarkowego klienta Allo z kontem, trzeba mieć aplikację na Android. Allo jest powiązany z numerem telefonu i by się połączyć, trzeba zeskanować kod QR w aplikacji na Android.

Możecie go pobrać ze strony Google Play. Google Allo to nowa aplikacja twórców Androida służąca do przesyłania wiadomości. Podobna do Facebook Messenger, WhatsApp czy Hangouts. Emotki do Allo przygotowali niezależni artyści z całego świata.

Funkcja Inteligentna odpowiedź, analizując treści naszych dotychczasowych rozmów, pozwala na szybsze odpowiadanie. Narzędzie automatycznie generuje odpowiednie do kontekstu rozmowy odpowiedzi tekstowe czy nawet podsuwa nam zdjęcia w naszym stylu, do ubarwienia konwersacji.

bn-ob928_googap_p_20160518153601

Za sprawą zintegrowanego asystenta można rozmawiać z Google. Wprowadzamy w czasie rozmowy @google i nasz asystent odpowiada na nasze pytania. Może odszukać najbliższy bankomat, powiedzieć jaka będzie pogoda czy zaproponować restaurację oferującą określony typ jedzenia. Niestety, póki co zarówno inteligentne odpowiedzi, jak i asystenta obsłużymy jedynie w języku angielskim.