Google Meet za darmo wideokonferencje bez limitu

2020-05-15 0 przez Pliki

Google Meet za darmo do 250 uczestników, 100000 widzów, bez limitu rozmowy dostępny do 30 września.

Google ogłosiło, że udostępni za darmo swoją usługę do wideokonferencji Google Meet. Teraz każdy użytkownik, który ma konto Google, będzie mógł skorzystać z pełni funkcji oferowanych przez tę platformę.

Google postanowiło, że do 30 września bieżącego roku każdy z kontem Google będzie mógł zakładać rozmowy w Google Meet, w których pojawi się maksymalnie aż sto osób jednocześnie. Co więcej, w ramach darmowej wersji dla każdego zniesiony będzie też limit czasowy na daną rozmowę. Firma podaje jednak, że po 30 września może przywrócić limit czasowy 60 minut na dane spotkanie.

Obecnie Google Meet w pełni dostępne jest tylko dla klientów w przedsiębiorstwach bądź sektorze edukacyjnym i z opłaconymi kontami G Suite. Z racji na ogromną popularność Zoom Google postanowiło jednak, że udostępni za darmo Meet dla każdego. Warto jednak pamiętać, że ze względów bezpieczeństwa, użytkownicy muszą być zalogowani na swoim koncie Google tak, że zminimalizowane zostanie prawdopodobieństwo tzw. Zoombombingu, czyli wpadania w cudze rozmowy.

Google planuje poprawki aplikacji Meet, pojawiły się nowe funkcje, w tym lepszy wygląd konferencji oraz tłumienie szumów otoczenia. Zoom doczekał się też konkurencj ze strony Facebook i usługi Messenger Rooms, która pozwala na grupowe rozmowy do 50 osób jednocześnie.

https://meet.google.com/