Google Chrome z wbudowanym programem antywirusowym

17 października 2017 0 Pliki

Google Chrome z wbudowanym programem antywirusowym na Windows. Czystsza i bezpieczniejsza sieć z przeglądarką Chrome.

Niechciane oprogramowanie wpływa codziennie na przeglądanie stron milionów użytkowników Internetu. Skutki tego szkodliwego oprogramowania często to zmodyfikowane wyniki wyszukiwania, aby przekierować użytkowników na inne strony lub dodatkowe reklamy są wstrzykiwane na stronach, które użytkownicy odwiedzają. Ale w niektórych przypadkach zmiany są tak poważne, że mogą sprawić, że użytkownicy nie będą mogli korzystać z internetu – ludzie są przekierowywani do niechcianych witryn pełnych reklam i może być niemożliwe opuszczenie tych stron.

Chrome ma już narzędzia, które pomogą uniknąć niepożądanego oprogramowania. Na przykład Safe Browsing – Bezpieczne przeglądanie zapobiega powstawaniu wielu infekcji, ostrzegając miliony użytkowników . Ale czasami szkodliwe oprogramowanie przechodzi na nasz komputer.

Google wprowadzia trzy zmiany, które pomagają użytkownikom Chrome dla systemu Windows uchronić nas od niepożądanych infekcji oprogramowania. Działa to jak program antywirusowy na Windows.

Przywracanie ustawień

Teraz, gdy Chrome wykryje, że ustawienia użytkownika zostały zmienione bez Twojej zgody, zaoferuje przywrócenie zmodyfikowanych ustawień. W ostatnim miesiącu funkcja ta pomogła milionom ludzi odzyskać niepotrzebne ustawienia.

Możesz również zresetować ustawienia profilu w dowolnym momencie, odwiedzając chrome: // settings / resetProfileSettings.


Ochrona przed niebiezpiecznym oprogramowaniem

Chrome cleanup to wbudowane w przeglądarkę narzędzie do wyszukiwania i usuwania niebezpiecznych danych z komputera.
Czasami podczas pobierania oprogramowania lub innej zawartości może ona zawierać pakiet niepożądanego oprogramowania w ramach procesu instalacji bez wiedzy użytkownika. Dlatego w Chrome dla systemu Windows funkcja oczyszczania Chrome ostrzega ludzi, gdy wykrywa niepożądane oprogramowanie i oferuje szybki sposób usunięcia oprogramowania i przywrócenia domyślnego ustawienia Chrome

Google uaktualnił technologię stosowaną w programie Chrome Cleanup w celu wykrycia i usunięcia niechcianego oprogramowania przy współpracy z firmą IT ds. Bezpieczeństwa ESET, aby połączyć silnik wykrywania z technologią sandboxów Chrome. Możemy teraz wykryć i usunąć niechciane oprogramowanie z Chrome CleanUp. Warto pamietać, że Chrome Cleanup nie jest programem antywirusowym ogólnego przeznaczenia – usuwa jedynie oprogramowanie niezgodne z niechcianą polityką oprogramowania Google.

Ale w połączeniu z Windows Defender na komputerze z systemem Windows 10 poprawia znacznie nasze bezpieczeństwo w sieci.

Google stara się wprowadzać funkcję mające zwiększyć bezpieczeństwo nasze i naszych najbardziej wrażliwych danych.

Najnowszy Google Chrome będzie jeszcze bardziej promował strony, które mają włączone szyfrowanie danych na witrynach internetowych. Dokładniej chodzi o wykrywanie i ostrzeganie użytkowników przed stronami, które nie włączają połączenia szyfrowanego https w trakcie wpisywania poufnych danych, tak jak numery kart kredytowych czy nawet loginu i hasła.

Google Chrome ma wprowadzane mechanizmy ostrzegające przed nieszyfrowanymi połączeniami. Dodatkowo z czasem deweloperzy planują wprowadzić piętnowanie wszystkich nieszyfrowanych stron internetowych.