Firefox do pobrania

2020-01-01 3 przez Pliki

Mozilla Firefox do pobrania najnowsza wersja przeglądarki. Dwa razy szybszy, z wbudowaną ochroną prywatności, nowy Firefox to lepszy sposób na przeglądanie. Automatyczna prywatność jest już dostępna. Pobierz Firefox aby blokować ponad 2000 elementów śledzących.

Nowy Firefox to otwarta przeglądarka internetowa oparta na silniku Gecko, stworzona i rozwijana przez fundację Mozilla oraz ochotników. Początkowo przeglądarka nosiła nazwę Phoenix, później zmieniono nazwę przeglądarki na Firebird, a ostatecznie na Firefox. Preferowanym skrótem nazwy FF.

Obecnie ma czwartą pozycję z udziałem 5% w czerwcu 2019 w rankingu najpopularniejszych przeglądarek na świecie pod względem liczby użytkowników oraz drugą w Polsce z udziałem w wysokości 17%.

Najnowszy Firefox do pobrania dodaje tryb obraz w obrazie. Dzięki czemu użytkownicy mogą oglądać wideo w oderwanym okienku, które jest zawsze widoczne ponad innymi.

Firefox portable pokazuje, jak wiele zbierających dane elementów śledzących jest blokowanych za pomocą wzmocnionej ochrony przed śledzeniem.

Firefox Lockwise umożliwia bezpieczne korzystanie z haseł zachowanych w Firefoksie na wszystkich urządzeniach.

Firefox Monitor powiadamia Cię, kiedy dowiemy się, że Twoje dane są częścią wycieku z innej firmy.

Firefox chroni i szanuje Twoje prywatne informacje. Został ogłoszony Najbardziej Zaufaną Firmą Internetową w dziedzinie Prywatności. Przeglądarka Firefox jest elastyczna i możesz dostosować do swoich potrzeb. Usuń zbędne elementy, zachowaj przydatne funkcje i przesuń je tam, gdzie chcesz. Aplikacja oferuje łatwy dostęp do wyszukiwarek, takich jak Wikipedia, Twitter czy DuckDuckGo. Firefox wygrywa w niezależnych testach standardów i wydajności z innymi przeglądarkami. Oszczędzaj czas i rób wszystko szybciej, niż do tej pory. Portable Firefox zachowuje ostatnio używane aplikacje, aby ułatwić udostępnianie stron w serwisach Facebook, Twitter, WhatsApp, Skype i innych.

Przeglądarka Firefox do ściągnięcia obsługuje technologie zabezpieczeń obsługiwane przez większość pozostałych nowoczesnych programów tego typu (szyfrowanie SSL z obsługą certyfikatów, konfigurowalne ustawienia prywatności, ścisła kontrola uprawnień w obiektowym modelu dokumentu, ograniczenia dla języków Javascript i Java). Firefox jest w dużym stopniu zgodny z istniejącymi standardami i wytycznymi światowej organizacji W3C – obsługuje nowoczesne technologie takie jak HTML, XHTML, CSS, CSS2 (przechodzi test ACID2), częściowo CSS3, JavaScript, MathML, SVG, XSLT i XPath.

Firefox do pobrania

Program obsługuje wyświetlanie stron w kartach, co pozwala użytkownikowi na wyświetlanie wielu stron w jednym oknie programu. Firefox zawiera zintegrowany i konfigurowalny system do blokowania wyskakujących okienek. Firefox zawiera zintegrowany menedżer pobierania plików. Pobierane pliki mogą być automatycznie otwierane w zależności od typu, bądź też zapisane bezpośrednio na dysk – domyślnie w katalogu użytkownika. Domyślna lokacja może być zmieniona na inną, można też nakazać programowi pytanie o katalog zapisu dla każdego pobierania. Firefox posiada specjalny pasek wyszukiwania ułatwiający korzystanie z różnych wyszukiwarek za pomocą wtyczek wyszukiwawczych Mycroft (rozwiązanie podobne jak w Mozilla Suite), domyślnie pasek ten zawiera parę podstawowych wtyczek instalowanych razem z przeglądarką (w polskiej wersji są to: Google (domyślnie), Yahoo, polska Wikipedia, Merlin, Allegro, PWN, NetSprint, Polska Biblioteka Internetowa, Wirtualna Polska). Pasek wyszukiwania umożliwia doinstalowanie dowolnych wyszukiwarek oferowanych na stronie domowej Mycroft . Najnowsza wersja posiada wbudowany komunikator o nazwie Firefox Hello umożliwiający rozmowy audio i wideo bez konieczności zakładania konta.

Dostępne są do pobrania wersje: Firefox na Androida, Firefox dla iOS zainstaluj Firefoksa na iPhonie, iPadzie i iPodzie touch. Firefox Mac i Firefox Linux.

Pobierz Firefox https://www.mozilla.org/pl/firefox/new/