Jak pozyskać program pit za darmo

2021-01-16 0 przez Pliki

Do rozliczenia rocznych deklaracji podatkowych możemy pozyskać program pit za darmo. Wystarczy w  wyszukiwarce internetowej wpisać hasło “program pit” i pojawia się wiele ofert.

Program pit za darmo z internetu

Program pit za darmo łatwo wyszukać w internecie, gdyż oferowany jest przez wielu producentów oprogramowania z przeznaczeniem  zarówno dla podatników wypełniających swoje zeznania samodzielnie, jak  również dla płatników podatku i podmiotów wykonujących usługi rozliczeń pit.

pitax6

Dla płatników oraz biur rachunkowych jest to bardzo istotne, gdyż są zobowiązani do przesyłania dokumentacji podatkowej przede wszystkim w formie elektronicznej.

Funkcje programu pit

Podatnicy indywidualni mają możliwość wyboru, mogą zainstalować program pit za darmo na swoim komputerze, wypełnić i wydrukować deklaracje albo wysłać pity online. Na każdym etapie uzyskają pomoc, gdyż programy posiadają szczegółowe instrukcje i są łatwe w obsłudze.

Program pit za darmo pozwala na rozliczenie przez podatnika formularzy  PIT -28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39  oraz załączników do tych deklaracji jak pit-28A, pit-28B, PIT/B, PIT/D, PIT/M, PIT/O, PIT/ZG, PIT-2K. Odpowiedź na pytania, jaki formularz wybrać, jaką formę opodatkowania zastosować , podpowie nam program pit. Rozliczyć podatek z programem pit można zarówno indywidualnie jaki i z małżonkiem oraz jako osoba samotnie wychowująca dziecko. Zależy to tylko od spełnienia warunków do takiej formy rozliczenia. Załączniki wypełniamy zależnie od wymogów, program pit sugeruje wypełnienie odpowiednich formularzy.

1% dla OPP z programem pit

Program pit za darmo oferuje wiele organizacji pożytku publicznego pragnących pozyskać na swoją działalność środki z 1% podatku. Na stronach internetowych tych organizacji znajdziemy linki do programu. Jeśli chcemy wesprzeć konkretną organizację 1% naszego podatku, można wejść na stronę organizacji i kliknąć w link do programu. W tak polecanym programie znajduje się najczęściej numer KRS organizacji wpisany  “na sztywno”, czyli bez możliwości wyboru innej  organizacji pożytku publicznego (OPP).

Program pit za darmo nie musi mieć wpisanego numeru KRS organizacji. Może udostępniać do wyboru listę OPP.  Może to być wykaz wszystkich OPP uprawnionych w danym roku do zbierania środków z 1 % podatku ogłaszany przez   Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Podatnik może wtedy wybrać dowolną organizację, której chciałby przekazać 1%. Czasem jest to krótsza lista wybranych organizacji, dla których specjalnie przygotowany został program pit za darmo.