Jak zablokować numer w telefonie z Android?

2021-01-01 0 przez Pliki

Jeśli na Twój telefon przychodzą niechciane SMSy z niepotrzebnymi informacjami albo wydzwania do Ciebie osoba, od której po prostu nie chcesz odbierać telefonu to zdecyduj się na zablokowanie niechcianych połączeń i wiadomości SMS/MMS. W smartfonie z systemem Android możesz łatwo zablokować numer telefonu i niechciane smsy.

Jak zablokować natrętów?

Wystarczy wejść w ustawienia telefonu. W menu znaleźć Ustawienia->Ustawienia połączeń->Wszystkie połączenia lub Ustawienia->Ustawienia połączeń->Blokowanie połączeń i odznacz interesujące Cię pozycje. Z poziomu smartfona możesz też stworzyć listę blokowanych numerów ze swojej książki kontaktów. Wystarczy, że przejdziesz do opcji ustawień wybranego kontaktu i zaznaczysz „Dodaj do blokowanych”.

Jeśli jednak Twój telefon nie obsługuje takich opcji lub chcesz zablokować połączenia z numerów zastrzeżonych, możesz zgłosić się do swojego operatora i aktywować specjalną usługę STOP SPAM.

Dobrym rozwiązaniem jest pobranie darmowej aplikacji Calls Blacklist z Google Play. Darmowa aplikacja pozwala dodawanie na czarną listę numerów wybranych z książki kontaktów lub wprowadzanych ręcznie, a także zablokować połączenia przychodzące od nieznanych numerów i SMSy. Jak zablokować numer prywatny w telefonie z Android?

Ewentualnie możemy spróbować inną bezpłatną aplikację Ultimate Blacklist która nakłada filtry na połączenia, SMSy i MMS oraz pomaga tworzyć czarne listy definiowane ręcznie, zawierające numery z listy kontaktów w telefonie lub numery niedawnych przychodzących rozmów lub wiadomości. Możesz także tworzyć kopie zapasowe nie tylko blokowanych numerów, ale także tzw. białej listy, czyli grupy osób, którym ufasz oraz historii i ustawień aplikacji. Historię możesz też eksportować na swój adres e-mail.

Jak zablokować czyiś numer?

Inną polecaną aplikacją do blokowania numerów i sms jest Blokowanie połączeń – pozwala szybko usunąć historię połączeń, wiadomości SMS i indywidualnych kontaktów w celu ochrony prywatnych danych.

Zablokowanie niechcianych połączeń i wiadomości SMS/MMS umożliwia różnież program Avast! Free Mobile Security, który równocześnie będzie chronić Twój telefon przed atakami złośliwego oprogramowania i szkodliwymi aplikacjami. Dodatkowo zawiera on moduł Anti-Theft ze zdalnym lokalizowaniem i odzyskiwaniem urządzenia, pomocny w sytuacji zagubienia lub kradzieży telefonu. Czarna lista i blokowanie numeru co słyszy dzwoniący do nas intruz? Zablokowane kontakty nie otrzymują informacji o zablokowaniu połączenia.