Kontrola rodzicielska Family Link od Google

2021-01-01 0 przez Pliki

Kontrola rodzicielska Family Link od Google dostępna w Polsce.

Rodzic może stworzyć konto Google dla swojego dziecka i sprawować nad nim kontrolę aż do ukończenia określonego wieku.

Używając aplikacji Family Link oferowanej przez Google, możesz być na bieżąco z tym, co Twoje dziecko (poniżej 13 roku życia lub w wieku odpowiednim dla Twojego kraju) robi na urządzeniu z Androidem. W Family Link utworzysz konto Google dla dziecka, działające podobnie jak Twoje konto, z dostępem do większości usług Google, oraz ustalisz podstawowe zasady korzystania z cyfrowych treści.
• Zarządzaj aplikacjami, z których dziecko może korzystać – zatwierdzaj lub blokuj aplikacje, które dziecko chce pobrać ze Sklepu Google Play.
• Kontroluj czas korzystania przez dzieci z urządzeń – dzięki tygodniowym i miesięcznym raportom o aktywności możesz sprawdzać, ile czasu dziecko spędza na używaniu ulubionych aplikacji, oraz ustawiać dzienne limity czasu.
• Ustaw porę snu na urządzeniu – zdalnie blokuj urządzenia, gdy przychodzi czas na przerwę lub na sen.
Ważne informacje
• Aplikacja Family Link wymaga urządzenia z Androidem dla dziecka. Listę zgodnych urządzeń można znaleźć na stronie families.google.com/familylink/setup
• O ile Family Link pomaga rodzicowi zarządzać pobieraniem aplikacji i zakupami dokonywanymi przez dziecko, to nie potrzebuje ono zgody rodzica na instalowanie aktualizacji do posiadanych już aplikacji (w tym aktualizacji rozszerzających uprawnienia) ani na korzystanie z aplikacji już zaakceptowanych czy udostępnionych w Bibliotece rodzinnej. Dlatego zalecamy systematyczne przeglądanie w Family Link aplikacji zainstalowanych przez dziecko oraz uprawnień aplikacji.
• Uważnie sprawdzaj aplikacje zainstalowane na urządzeniu dziecka i wyłączaj te, na które jako rodzic nie wyrażasz zgody. Niektórych aplikacji zainstalowanych fabrycznie nie da się wyłączyć.
• Część aktywności w aplikacjach, np. w odtwarzaczach muzycznych i komunikatorach, które działają w tle, może nie być w pełni rejestrowana w tygodniowych i miesięcznych raportach aktywności.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.kids.familylink