Korzystaj z internetu bez żadnych opłat

2016-08-11 0 przez Pliki

Niewiele osób o tym wie, ale obecnie możliwe jest korzystanie z zasobów sieci bez ponoszenia kompletnie żadnych dodatkowych opłat. Czyni to dostęp do internetu naprawdę korzystnym i bardzo opłacalnym. Wystarczy jedynie wiedzieć gdzie szukać punktów dostępowych, aby mieć dostęp do sieci. Przedstawiamy jak znaleźć odpowiedni punkt, jak się z nim połączyć i co oferują niektórzy operatorzy telekomunikacyjni w kwestii dostępu do darmowego internetu.

internet_opic_lights-100050155-large

Hotspoty

Punktami, które oferują darmowy dostęp do sieci są tak zwane hotspoty. Dzięki nim możliwe jest połączenie się z internetem bez kompletnie żadnego problemu. Korzystanie z tych punktów jest niesamowicie wygodne i niesie za sobą ogromne korzyści. Hotspoty rozmieszczone są we wszystkich większych miastach w punktach, gdzie wiele osób spędza swój wolny czas. Wszelkiego rodzaju rynki czy galerie handlowe praktycznie zawsze objęte są darmowym dostępem do sieci.

Jak się połączyć?

Aby połączyć się z hotspotem wystarczy posiadać urządzenie z obsługą wifi. To za pomocą tego standardu łączysz się z punktem dostępowym i dzięki temu masz możliwość bezproblemowego korzystania z sieci. Wystarczy zatem kilka kliknięć, aby otrzymać darmowy dostęp do internetu. Należy jednak wiedzieć, że istnieją dwa rodzaje hotspotów. Te dostępne dla wszystkich i te zabezpieczone hasłem. Te pierwsze zazwyczaj są znacznie wolniejsze i bardziej obciążone. Drugie natomiast często pozwalają na bardzo szybkie przesyłanie danych i naprawdę komfortowe korzystanie z internetu.

Oferta operatorów telekomunikacyjnych

Niektórzy operatorzy specjalnie dla swoich klientów utworzyli własne punkty dostępowe. Wymagają one podania specjalnego hasła, które udostępniane jest tylko i wyłącznie dla klientów danej firmy. Dzięki temu będziesz mógł w wielu miejscach uniknąć korzystania z zakupionego pakietu danych. Na przykład pod adresem: https://www.inea.pl/superdodatki/dla-ciebie/hotspot , znajdziesz ofertę firmy INEA jeżeli chodzi o hotspoty dla klientów. W całej Polsce rozmieszczonych zostało ponad 40 tysięcy punktów. W bardzo wielu miejscach będziesz miał zatem dostęp do darmowego internetu. Dla większej wygody firma wprowadziła również system, który wymaga zalogowania się do punktu tylko raz. Następnie przy włączonej sieci wifi będzie następowało automatyczne połączenie z punktem dostępowym, gdy tylko znajdziesz się w jego zasięgu.

Podsumowanie

Łatwo zatem zauważyć, że obecnie aby korzystać z sieci wcale nie jest konieczne wykupywanie bardzo dużych pakietów danych. Bardzo często można bowiem znaleźć punkty, które pozwalają na darmowe użytkowanie sieci. Ich kolejnym atutem jest fakt, że ich liczba jest stale zwiększana. Istnieje więc szansa, że za jakiś czas praktycznie wszędzie możliwe będzie korzystanie z internetu zupełnie za darmo.