Mozilla Thunderbird

2019-02-04 0 przez Pliki

Mozilla Thunderbird to popularny darmowy klient poczty elektronicznej  o otwartym kodzie źródłowym, komunikator internetowy (ze wsparciem dla XMPP, Facebooka, Twittera i IRC), czytnik grup dyskusyjnych oraz kanałów informacyjnych w formacie RSS i Atom. Thunderbird obsługuje takie protokoły jak: POP3, SMTP, IMAP, LDAP, NNTP, ma wbudowany filtr niechcianej poczty, filtr wiadomości i moduł sprawdzania pisowni.

Istnieje również możliwość zmiany wyglądu interfejsu poprzez motywy (ang. themes) oraz rozbudowania funkcjonalności programu przez instalację dodatków (tzw. rozszerzenia, extensions).

Mozilla Thunderbird

Jedną z najważniejszych cech tego darmowego programu jest oczywiście bezpieczeństwo – dzięki takim technologiom jak S/MIME, cyfrowy podpis, szyfrowanie wiadomości oraz wsparcie dla urządzeń bezpieczeństwa, jak np. inteligentne karty może być on wykorzystywany nie tylko przez osoby prywatne ale także przez instytucje rządowe i firmy. Ważnym narzędziem jest również filtr antyspamowy. Mozilla Thunderbird oferuje najskuteczniejsze metody wykrywania i usuwania niechcianej poczty. Zaloguj się przejdź do aplikacji mozilla thunderbird email.

Dla osób korzystających wcześniej z innych klientów pocztowych znakomitym ułatwieniem okaże się funkcja pozwalająca zaimportować listy e-mail łącznie z książką adresową i niektórymi ustawieniami. Dzięki wbudowanej w program Mozilla Thunderbird obsłudze kanałów RSS i Atom, użytkownik może również mieć dostęp do nagłówków i treści aktualności ze stron, które wspierają ten format publikacji danych.

Mozilla Thunderbird dostępny do pobrania na wiele platform: Windows, MacOS, Linux i w wielu językach (m.in. angielskim oraz polskim). https://www.thunderbird.net/pl/