Najlepsze aplikacje do zamawiania posiłków

2019-01-12 0 przez Pliki

Pyszne.pl, UberEATS czy glodny.pl – to najpopularniejsze aplikacje do zamawiania posiłków. Najnowszym podmiotem ze wszystkich powyższych jest serwis glodny.pl i to właśnie tej firmie postanowiliśmy przyjrzeć się nieco bliżej. Na jego bazie ocenimy takie aplikacje i stwierdzimy, czy warto zamawiać posiłek za ich pośrednictwem?

Międzynarodowa historia

Wiele tego typu firm to oryginalne pomysły Polaków. Nie inaczej jest również w tym przypadku, choć trzeba mieć na uwadze, że serwis glodny.pl ma swojego zagranicznego odpowiednika. Jest nim serwis Hungrig.se, który od roku 2012 nieprzerwanie i z dużymi sukcesami funkcjonuje na rynku szwedzkim.

Przeniesienie wszystkiego na realia polskie nie było zadaniem łatwym i to nie tylko ze względu na jak się wydaje mocne nasycenie rynku. Nie wolno nie wspomnieć tutaj również o przygotowaniu ciekawej oferty dla restauratorów i klientów, dostosowaniu systemu dostaw do lokalnych realiów oraz organizacji floty. Różnice były także w polskim prawodawstwie.

Oferta

Klient XXI wieku to klient wybredny. Dlatego też oferta powinna być na tyle szeroka, aby zadowolić każdego bez wyjątku. Tak biorąc tutaj pod uwagę indywidualne wymagania smakowe klientów, jak i oczywiście ich możliwości finansowe. Nie każdy jest bowiem w stanie pozwolić sobie na drogi obiad z luksusowej restauracji. W zamian będzie chciał zjeść coś sytego, a jednocześnie nie wydać zbyt wiele.

Przeglądając ofertę serwisu glodny.pl, rzeczywiście jest w czym wybierać. Obecnie w Poznaniu z serwisem tym współpracuje ponad 100 restauracji, a wśród nich są te serwujące posiłki kuchni polskiej, meksykańskiej, tureckiej, indyjskiej, włoskiej, brytyjskiej, wietnamskiej, amerykańskiej, tajskiej, hiszpańskiej, chińskiej czy francuskiej. Zjeść można więc wszystko od kultowego, tradycyjnego w Polsce schabowego z ziemniakami po sushi.

W samym wyborze konkretnego dania na glodny.pl w wielkim stopniu pomaga natomiast intuicyjna wyszukiwarka, dzięki której dania konkretnej kuchni znaleźć można w krótkiej chwili. Co ważne odnosi się ona tutaj także do potraw wegetariańskich czy wegańskich, a nawet ciast, pączków, naleśników, pierogów czy kawy.

Pełna odpowiedzialność

Wiele tego typu serwisów jest do siebie stosunkowo podobnych. Jednak na tle konkurencji glodny.pl również się czymś wyróżnia. Jest to pełna odpowiedzialność za cały proces dostawy, a więc od momentu odbioru potrawy z restauracji przez kuriera aż po dostarczenie go klientowi. Wystarczy dodać, że niektóre serwisy, a więc na przykład pyszne.pl opcji dowozu nie mają w ogóle. Tutaj pomyślano o wszystkim. Najlepiej świadczy o tym również sama flota serwisu. Poza samochodami czy skuterami posiłki dostarczane są również przy wykorzystaniu do tego kurierów rowerowych. Wszystko jest sprawne, szybkie i bezpieczne, a jedzenie dostarczane w przeciągu już 45 minut.

Nie ulega więc wątpliwości, że serwisy typu glodny.pl będą zyskiwać na wartości. Wyraźnie widzimy bowiem, że jedzenie na wynos zamawiane jest coraz częściej. Tak w mieszkaniach prywatnych, jak i tym bardziej firmach.