Najlepsze monitory do gier

2019-12-01 0 Pliki

Szukasz monitora, który przeniesie Cię w sam środek gry? Sprawdź nasze zestawienie i wybierz sprzęt, który będzie dla Ciebie najlepszy. Jaki jest najlepszy monitor do gier?
Top 3 najlepszych monitorów do gier
Nowoczesne monitory mają wysoką jakość obrazu i wyróżniają się ostrością szczegółów, głębią kolorów oraz krótkim czasem reakcji matrycy. Dzięki najnowszym technologiom nawet najszybszy ruch na ekranie jest płynny i wyraźny. We wszystkich rankingach gamingowych królują monitory Samsung, LG i ASUS, dlatego warto przyjrzeć się im z bliska.

 1.LG UltraGear 38GL950G

Cena: 4459 zł

UltraGear to potężny sprzęt do gier wyposażony w wydajne funkcje, które spełnią wymagania najnowszych gier. Monitor do gier Twoich marzeń.

Największą zaletą monitora UltraGear jest to, że całkowicie przenosi do wirtualnego świata. Dzięki monitorowi 38GL950G z matrycą Nano IPS 1ms, określanemu jako najlepszy sprzęt do grania, poczujesz zapierające dech w piersiach emocje podczas gry. Monitor 38GL950G zapewnia szeroką paletę kolorów obejmującą 98% gamy DCI-P3 i o 35% większą niż cała gama sRGB. Dzięki temu wiernie odwzorowuje obraz i zwiększa realizm sceny walki w grach.

Monitory Samsung mają też dobrą jakość dźwięku. Brzmienie zsynchronizowane jest z oświetleniem, co znacznie zwiększy Twoje wrażenia podczas gry. Ergonomiczna nóżka pozwoli Ci ustawić ekran pod jak najlepszym kątem.

2.Samsung LC27RG50

Cena: 1 799 zł

27-calowy monitor z zakrzywioną matrycą wyróżnia się rekordową częstotliwością odświeżania obrazu wynoszącą aż 240 Hz. To jednoznacznie decyduje o tym, iż mamy w tym przypadku do czynienia z monitorem dla wymagających graczy. Duża krzywizna ekranu (1500R), kompatybilność z techniką G-Sync niwelującą negatywne efekty w obrazie podczas dynamicznych scen w grach w połączeniu ze wspomnianą wysoką częstotliwością oznaczają znacznie głębszą immersję w grach. Rozgrywka na tym monitorze po prostu wciąga.

  • Bardzo wysoka częstotliwość odświeżania ekranu,
  • Znakomita płynność animacji,
  • Obsługa techniki NVIDIA G-Sync.

 3.Asus ProArt Display PA32UCG

Monitor ten mimo szybkiego odświeżania ekranu z częstotliwością 120 Hz nie jest produktem dla graczy, lecz dla osób profesjonalnie zajmujących się cyfrową obróbką grafiki, komputerowym składem czy montażem wideo. Pod względem możliwości, jakie osiąga zastosowany w tym modelu panel IPS o rozdzielczości 4K, mamy tu do czynienia z iście rekordowym sprzętem. Zastosowana w warstwie podświetlającej panel LCD technika mini LED (1152 strefy podświetlenia) pozwala punktowo w trybie HDR uzyskać blisko 1500 nitów jasności, a dla całej powierzchni równomierne podświetlenie może pracować z jasnością sięgającą 1000 nitów. Do tego bardzo szeroka paleta barw, obsługa wszystkich standarów HDR z Dolby Vision włącznie i certyfikat VESA DisplayHDR 1400.

  • Rekordowa wśród monitorów luminancja,
  • Obsługa wszystkich formatów HDR,
  • Pełne 10-bitowe przetwarzanie barw,
  • Dynamicznie sterowane, wielostrefowe podświetlenie mini LED,
  • Doskonała wierność barw.

Ranking najlepszy monitor do gier w Polsce.