Idealny smartfon dla gracza – czyli jaki?

2015-10-09 0 Pliki

Jesteś miłośnikiem gier komputerowych? Planujesz zakup urządzenia, które umożliwi grę także mobilnie, poza domem, w drodze do pracy i w podróży? Dowiedz się, jak wybrać odpowiedni model telefonu dla gracza.

Wymagania techniczne

Jeszcze niedawno, zaledwie kilkanaście lat temu, jedyne gry, w jakie mogliśmy zagrać na telefonie to były popularne spadające klocki czy składający się z kliku pikseli wężyk. Dzisiaj gry mobilne nie ustępują poziomem i jakością wersjom dedykowanym dla komputerów. Tak szybki postęp technologiczny umożliwiło pojawienie się smartfonów, wyposażonych w aplikacje niepozostające w tyle za rozwijającymi się programami komputerowymi. Każdy sezon obfituje w nowości – co chwila pojawiają się na rynku nowe, bardzo zaawansowane gry.

smartfon-gra

Często zdarza się, że niedawno kupiony telefon nie jest w stanie już obsłużyć najnowszych programów, nie dysponując wystarczająco wydajnym procesorem. Na co więc zwrócić uwagę kupując smartfon do grania? Przede wszystkim na szybki procesor; standardem stają się już cztery rdzenie. Kolejną, bardzo istotną rzeczą jest odpowiedni wyświetlacz – ważny jest już nie tylko obraz, jego jakość i kolory, ale także szybkość reakcji na dotyk, od którego zależeć będzie powodzenie w czasie gry. Zdecydowanie warto zainwestować w wyświetlacz o dużej przekątnej, pozwalający na komfortową rozrywkę. Taki telefon zużywa jednak bardzo dużo energii, a co za tym idzie, szybko rozładowuje baterię. Aby uniknąć rozczarować związanych z rozładowaniem się urządzenia już w połowie drogi do pracy, konieczne jest znalezienie modelu o powiększonej pojemności akumulatora.

Cena

Szybki smartfon, obsługujący bez zawieszania się nawet najbardziej rozbudowane gry, zaopatrzony w pojemną baterię gwarantującą rozrywkę przez dłuższy czas bez konieczności ładowania, to niestety dość duży wydatek. Musimy jednak zdawać sobie sprawę, że telefon zaprojektowany specjalnie dla graczy to tak naprawdę zminiaturyzowany komputer. Pasjonaci gier komputerowych nie wahają się wydać znacznej części dochodów przy zakupie szybkiego komputera stacjonarnego – aby w pełni cieszyć się najnowszymi grami mobilnymi, warto również zainwestować w porządny, przeznaczony do gier smartfon.

Gry na telefon

Era pikselowego wężyka dobiegła końca. Dzisiaj gry mobilne to zaawansowane programy, tworzone i testowane przez profesjonalistów, generujące olbrzymie zyski, tworzące właściwie własny rynek. Jednak oprócz rozbudowanych gier, wymagających dużej pamięci i szybkiego procesora, nadal można okazjonalnie spróbować swoich sił na różnego rodzaju stronach oferujących tego typu rozrywkę. Gry zręcznościowe, logiczne, układanki – każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Wybierając telefon przeznaczony do grania warto zwrócić uwagę na kilka cech, które nie są tak istotne w przypadku standardowego zastosowania komórki. Po pierwsze, musi on być wyposażony w szybki, czterordzeniowy procesor. Po drugie, konieczna jest pojemna bateria. Po trzecie, bardzo przydatny będzie duży, szybko reagujący na dotyk ekran.