PatchCleaner – usuwanie plików instalacyjnych

2017-01-24 0 przez Pliki

PatchCleaner to narzędzie do usuwania plików instalacyjnych Windows .msi oraz .msp, które tworzone są podczas instalacji i aktualizacji oprogramowania.

Gdy aplikacje są instalowane i uaktualniane w systemie operacyjnym Windows ukrytym katalogu „C: \ Windows \ Installer” służy do przechowywania plików instalacyjnych (msi)  i łatek (msp) plików.

Generalnie te pliki są ważne, ponieważ podczas aktualizacji, łatanie lub odinstalowanie oprogramowania będzie korzystał z .msi / pliki msp. Jeśli blanketly usunąć wszystkie pliki w tym katalogu, znajdziesz się potrzeby odbudowania okna.

Z biegiem czasu, gdy komputer jest połatany i połatany znowu te pliki instalatora stają się nieaktualne i osieroconych. Oni nie są już wymagane, ale mogą trwać wiele gigabajtów danych.

PatchCleaner

identyfikuje te nadmiarowe / osieroconych plików i pozwala na albo:
(Zalecane) Przenieś je do innej lokalizacji. Jeśli chcesz zagrać w bezpiecznym miejscu, po prostu przenieść je w inne miejsce, i zawsze można skopiować je z powrotem.
Usuń je.

Jak usunąć pliki tymczasowe w Windows? PatchCleaner działa prosto. System operacyjny Windows przechowuje listę obecnych instalatorów i poprawek, które mogą być dostępne za pośrednictwem połączenia WMI ( system Windows Management Instrumentation ).

PatchCleaner usuwa pliki instalacyjne i po aktualizacjach – uzyskuje tę listę znanych plików / MSP MSI i porównuje, że wobec wszystkich plików / MSP msi które znajdują się w katalogu „C: \ Windows \ Installer” katalogu. Wszystko, co znajduje się w folderze, ale nie na dołączonej liście Windows jest uważany za osieroconych plików i jest oznaczony zostać przeniesiony lub usunięty.

PatchCleaner ma funkcję filtra do filtrowania i zalecamy korzystanie z funkcji przesuwania, w ten sposób zawsze można skopiować łaty z powrotem w razie potrzeby.

CLI – Command Line Interfejs
Począwszy od Verison 1.3, czystsze łata implementuje CLI (Command Line Interface).

Aplikacja może zostać uruchomiony z wiersza poleceń z następującymi przełącznikami:

/ d – To będzie wykonywał z kasowania działania.
/ m – Będzie to wykonać akcję poruszać się z domyślnej lokalizacji przechowywanych w lokalnej konfiguracji aplikacji.
/ m [FilePath] – To będzie wykonać operację przesuwania, gdzie [FilePath] to miejsce chcesz przenieść pliki.

Proces będzie zapisywać dane wyjściowe do okna konsoli, a także rejestruje komunikaty w dzienniku zdarzeń systemu Windows.

 

Aby zatrzymać PatchCleaner przed wykrywane jako złośliwe wymagałoby zakup certyfikatu SSL i cyfrowego podpisywania oprogramowania.

Znane problemy
Adobe Reader patcches są wykrywane niepoprawnie jako osieroconych plików. Począwszy od verson 1,4 PatchCleaner teraz posiada filtr wykluczeń, które pozwala odfiltrować pliki poprawki Adobe Acrobat dzięki czemu mogą one zostać wyłączone z zestawu osieroconych plików. Filtry wykluczenia są konfigurowalne
wymagania
Windows 7/8 lub 10, 64 lub x86 (nie jest kompatybilny z Windows XP)
.NET Framework 4.5.2
Ponadto, działa na Windows Server, potwierdzane na Server 2008 R2 x64 i Server 2012 R2 64