Revolut – alternatywa dla banków i domów maklerskich

13 grudnia 2018 0 Pliki

Revolut – alternatywa dla banków i domów maklerskich. Aplikacja Revolut umożliwia bezprowizyjne płacenie za granicą w ponad 150 walutach, wysyłanie przelewów krajowych i międzynarodowych bez marży i dodatkowych opłat, po kursie międzybankowym. Co więcej możemy także dokonywać transakcji na kryptowalutach.

Od teraz udało mu się uzyskać licencję na Litwie, którą potwierdził Europejski Bank Centralny.  Revolut udzieli pożyczek i przyjmie lokaty.

Revolut Payments zamierza emitować pieniądze elektroniczne i świadczyć szeroki zakres usług płatniczych. Chodzi o płatności kartą, realizowanie poleceń zapłaty, przelewów bankowych, wypłat gotówki, przekazów pieniężnych, inicjowania płatności i świadczenia usług informacyjnych na koncie.

Revolut pozwola otworzyć darmowy rachunek bieżący w Wielkiej Brytanii lub darmowe konto Euro IBAN w kilkadziesiąt sekund. Revolut umożliwia założenie także konta firmowego. Wystarczy ściągnąć aplikację na telefon.

Dostępne jest darmowe konto bankowe Revolut w wersji standard albo płatne konto premium. Co ważne do rachunku możemy zamówić kartę RevolutCard.

Revolut pozwala na robienie darmowych przelewów bankowych w 25 walutach po międzynarodowych kursie wymiany walut oraz darmowe wypłaty z bankomatu w kwocie 200 GBP/200 EUR. Aplikacja konkuruje z największymi bankami w Europie, jeżeli chodzi o dodatkowe opłaty i prowizje.

Revolut umożliwia także branie pożyczek z atrakcyjnym oprocentowaniem. Możesz także kupić ubezpieczenie telefonu i podróży. Wszystko w kilka sekund za pomocą aplikacji.

Revolut umożliwia handel kryptowalutami Bitcoin, Litecoin, Ripple, Bitcoin Cash i Ethereum. Możesz je kupować, przechowywać, śledzić ich ceny w czasie rzeczywistym i wysyłać do innych użytkowników Revolut.

Już niebawem Revolut uruchomi globalną platformę inwestycyjną do handlowania akcjami, bez prowizji. Klienci Revolut będą mogli inwestować w spółki notowane w Wielkiej Brytanii i USA, a także w opcje i ETF.