Bitcoin

2017-01-01 0 przez Pliki

Bitcoin to innowacyjna sieć płatności i nowy rodzaj pieniądza. Aby funkcjonować bez centralnej kontroli czy banków, Bitcoin korzysta z technologii peer-to-peer. Zarządzanie transakcjami i emisja bitcoinów odbywa się kolektywnie poprzez sieć. Bitcoin działa na zasadzie open-source; jest to projekt publiczny. Nikt nie posiada Bitcoin, nikt też nie jest jego właścicielem. Każdy może wziąć w nim udział. Dzięki wielu unikalnym właściwościom Bitcoin umożliwia ekscytujące zastosowania, niedostępne wcześniejszym systemom płatności.

Używanie Bitcoin do płacenia i otrzymywania płatności jest proste i dostępne dla każdego. Bitcoin to najprostszy sposób wymiany pieniędzy za bardzo niską cenę.

  • Szybkie transakcje peer-to-peer
  • Płatności na całym świecie
  • Niskie opłaty lub ich brak

Jak działa Bitcoin?

Jako nowy użytkownik możesz zacząć korzystać z Bitcoin bez rozumienia szczegółów technicznych. Kiedy zainstalujesz portfel Bitcoin na swoim komputerze lub telefonie, zostanie wygenerowany Twój pierwszy adres Bitcoin. Możesz zawsze wygenerować kolejne adresy, jeśli będziesz ich potrzebował. Możesz ujawnić swój adres znajomym, aby mogli Ci płacić i vice versa. Jest to bardzo podobne do tego, jak działają emaile, z taką różnicą, że adres Bitcoin powinien być wykorzystany tylko raz.

Jeśli zamierzasz odkrywać Bitcoin, jest kilka rzeczy, o których powinieneś wiedzieć. Bitcoin pozwala na wymianę pieniędzy w nieco inny sposób niż za pośrednictwem tradycyjnych banków, dlatego też powinieneś dokładnie przestudiować dostępne informacje, zanim zdecydujesz się na przeprowadzenie jakichkolwiek poważnych transakcji. Bitcoin należy traktować z taką samą troską, jak realny portfel we własnej kieszeni, a w niektórych przypadkach nawet poważniej.