Rzeźnik MPEGów program do cięcia mp3

2017-06-13 0 przez Pliki

Rzeźnik MPEGów program do cięcia mp3 to narzędzie do obróbki plików MP3 umożliwiające wycięcie dowolnego fragmentu dźwięku z dokładnością do jednej ramki i zapisania go do nowego pliku. Ponadto pozwala na tworzenie miksów oraz automatyczne sterowanie całością za pośrednictwem skryptów oraz na nagrywanie sygnału dźwiękowego z wejścia karty dźwiękowej bezpośrednio do pliku MP3. Niewątpliwą zaletą Rzeźnika MPEGów jest możliwość pracy z plikami MP3 o rozmiarze nawet do 4GB.

 • Cięcie/Łączenie plików mp3
  Program Rzeźnik daje możliwość wycięcia z dźwiękowego pliku MP3 jakiegoś fragmentu muzyki z dokładnością do jednej ramki i zapisanie go do nowego pliku. 
  Dowolne fragmenty różnych plików mp3 mogą być łączone tworząc docelowo jedną całość.
 • Rejestrowanie dźwięku
  Możliwe jest nagrywanie z wejścia karty dźwiękowej bezpośrednio do mp3. Program stara się kompresować dźwięk „w locie”, korzystając z darmowego enkodera Lame. Do konwersji do plików mp3 mogą również być użyte komercyjne kodery kompresji zainstalowane w systemie operacyjnym (np. Fraunhofer codec).
  Nagrywarka dźwięku może się automatycznie uruchamiać o zadanej porze np. podczas nieobecności użytkownika, do tego celu można wykorzystać Zaplanowane zdania (Panel sterowania) i wywoływać program z następującymi parametrami: -rec X  e gdzie X oznacza liczbę minut nagrania, a nieobowiązkowy parametr e wyłącza komputer po zakończeniu nagrania.
 • Tworzenie miksów
  Praca z programem możliwa jest na dwa sposoby: pierwszy służy do powyższych celów czyli do cięcia i/lub łączenia plików mp3, drugi zaś do daje możliwość tworzenia własnych kompozycji muzycznych.
  Zwykle tworząc jakiś utwór muzyczny posługujemy się jakimś zestawem instrumentów lub sampli, które często się powtarzają w utworze. Rolę tych instrumentów w Rzeźniku pełnią fragmenty plików .mp3 zwane węzłami. Węzły mogą być odtwarzane z wcześniej ustalonym wzmocnieniem, balansem i prędkością. Węzły jako fragmenty utworów mogą być ze sobą łączone tworząc w ten sposób utwór muzyczny. (Stąd nazwa węzły, gdyż całość przypomina sznur z zawiązanym supłami). W przejściach pomiędzy węzłami można określić czas opadania lub narastania wzmocnienia, jak również opóźnienie z jakim ma być odtwarzany kolejny węzeł. 
  Ideą tworzenia muzyki za pomocą węzłów jest to, że zabierają mało miejsca na widoku, w związku z czym cały projekt może się zmieścić na jednym ekranie, a w każdym razie łatwo może zostać odnalezione to co w danej chwili jest potrzebne.
 • Obsługa skryptów
  Określanie tego, co ma zostać wycięte można również wpisywać do pliku tekstowego (bez udziału programu), a następnie taki plik można otworzyć w Rzeźniku. Z pliku zostaną pobrane wszystkie informacje potrzebne do zrealizowania zadania.
 • Rzeźnik znajduje zastosowanie szczególnie przy długich plikach muzycznych MP3 (nawet do 4GB), co pozwala uniknąć konieczności zamiany ich w znacznie większe pliki WAV.
 • Jest to program użyteczny dla osób posiadających w swoich zasobach długie materiały muzyczne np. transmisje z koncertów itp. Osoby te mogą szybko pozbyć się niepotrzebnych fragmentów pozostawiając tylko te, które ich najbardziej interesują.
 • Autor programu stosuje go do rejestracji programów radiowych oraz późniejszej ich obróbki czyli wycięcia utworów muzycznych spełniających jego preferencje.

Pobierz Rzeźnik MPEGów za darmo http://www.smart-system.pl/mp3/download/setup/rzeznia.exe