Najlepszy antywirus do domu – pomagamy w wyborze

2017-05-17 1 przez Pliki

Antywirus jest podstawowym programem, jaki powinien znaleźć się na dysku twardym komputera.

Wybór programu antywirusowego sprawia jednak problemy, gdyż wiele osób nie wie, na co zwrócić szczególną uwagę. Jeśli chcesz poznać najważniejsze aspekty wyboru najlepszego antywirusa – zachęcamy do lektury tego artykułu.

Najważniejszy segment najlepszego antywirusa – skaner

Skaner jest najważniejszym blokiem programu antywirusowego. To właśnie od jego możliwości zależy, czy złośliwe oprogramowanie zostanie usunięte z komputera. Obecnie najpopularniejsze oprogramowanie antywirusowe zawiera bardzo rozbudowane skanery, które są niemal na bieżąco aktualizowane.

Przed zakupem warto zasięgnąć opinii baza, którego programu jest największa i najczęściej unowocześniana. Dzięki dostępowi do obszernej bazy wirusów program zainstalowany na Twoim komputerze będzie w stanie zidentyfikować więcej szkodliwych programów.

Skanowanie w tle – istotne, gdy nie zauważamy problemu

Złośliwe oprogramowanie nie zawsze daje o sobie znać, dlatego zwróć również uwagę, który antywirus oferuje skanowanie plików, poczty elektronicznej i odwiedzanych stron w tle. Możliwość ta polega na tym, że skaner ciągle analizuje wybrane zasoby i informuje użytkownika wtedy, gdy napotka dany problem. Najczęściej informacja dociera w postaci czerwonego bądź żółtego, jasno określonego monitu.

Sprawdź również opinie innych użytkowników na temat skanowania w tle oferowanego wraz z wybranym programem, ponieważ może okazać się, że proces ten mocno obciąża procesor komputera, co będzie objawiać się spowolnieniem działania całej jednostki. Pamiętaj, aby decydować się na antywirusa zużywającego możliwie najmniej zasobów. Więcej szczegółów na temat najlepszych programów antywirusowych i ich funkcjonalności znajdziesz na stronie http://www.rankingantywirusow.pl/. Jeżeli szukasz jednak darmowego antywirusa ten artykuł będzie pomocny.

Skaner on-line. Dlaczego w najlepszym antywirusie?

Wydawać by się mogło, że skaner on-line nie jest potrzebny w najlepszym programie antywirusowym. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z faktu, że złośliwe oprogramowanie wciąż jest unowocześniane, powstają nowe techniki ataków hakerskich, czy szkodliwe algorytmy.

Dlatego nadal nie wszystkie wirusy mogą zostać usunięte za pomocą programu zainstalowanego na dysku komputera. Ponadto zdarza się również tak, że infekowane zostają pliki samego antywirusa, dlatego jego praca zaburza się. W związku z tym dostęp do skanera on-line wydaje się niezbędny.

O wyborze danego antywirusa powinna przemawiać nie tylko cena, czy marka, ale inne aspekty związane bezpośrednio z użytkowaniem i skutecznością danego programu. Pomocne przy wyborze mogą być również rankingi najlepszych antywirusów – aktualizowane każdego miesiąca jak na przykład dostępny pod adresem: https://najlepszyranking.pl/ranking-programy-antywirusowe.

Przed zakupem antywirusa warto też sprawdzić, jak obszerna jest baza wirusów, czy komputer skanowany jest w tle, a także, czy dany producent oferuje skaner on-line.