Snapchat wprowadza czaty grupowe

2016-12-18 0 przez Pliki

Snapchat wprowadził nową funkcję, dzięki której użytkownicy mogą prowadzić grupowe rozmowy i brać udział w czatach z udziałem wielu osób. Nowa opcja pozwala na wymianę wiadomości przez 16 użytkowników w tym samym czasie.

O nowej funkcji Snapchat poinformował na swoim blogu zapewniając, że opcja zostanie udostępniona stopniowo wszystkim użytkownikom w ciągu nadchodzących tygodni. Snapchat wyjaśnia, że grupowy czat można uruchomić zarówno podczas dodawania snapa w aplikacji, jak i w dowolnym innym momencie. Producent zapewnia, że użytkownicy w ramach grupy mogą także wymieniać prywatne wiadomości pomiędzy sobą, istnieje także możliwość przełączania się pomiędzy kilkoma trwającymi równolegle czatami. We wrześniu br. firma Snapchat zmieniła nazwę na Snap Inc., a w listopadzie złożyła wniosek o wejście na amerykańską giełdę. Spółka planuje debiut na parkiecie w 2017 r.

Snapchat to aplikacja mobilna dostępna na urządzenia z systemami operacyjnymi Android oraz iOS pozwalająca wysyłać filmy trwające maksymalnie 10 sekund, a także zdjęcia wraz z podpisami.

Aplikacja powstała we wrześniu 2011 roku w wyniku współpracy dwóch studentów Uniwersytetu Stanforda – Evana Spiegela oraz Roberta Murphy’ego.
W czerwcu 2016 zapowiedziano wersję na Windows Phone.

Uwaga: użytkownicy Snapchata zawsze mogą przechwycić lub zapisać Twoje wiadomości, na przykład przez zrobienie zrzutu ekranu lub użycie aparatu. Uważaj na to, co wysyłasz w Snapach!

NOWOŚCI

* Snapuj i czatuj nawet z 16 osobami! Wiadomości czatu wysyłane grupie są domyślnie usuwane po upływie 24 godzin.
* Edytując Snapa w Memories, stuknij pędzel, by zmienić wygląd swojego Snapa.
* Naciśnij i przytrzymaj ekran aparatu, by zidentyfikować piosenkę za pomocą aplikacji Shazam. Utwory rozpoznane dzięki Shazam pojawią się w Ustawieniach.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.snapchat.android&hl=pl