The Battle for Wesnoth

2013-12-07 0 przez Pliki

The Battle for Wesnoth to gra strategiczna. Celem gry jest jak największa i najszybsza ekspansja dostępnych terenów oraz zgromadzenie jak największej liczby bogactw przy jednoczesnym rozwoju oraz mądrym dowództwie swojej armii.
Gra udostepnia trzy poziomy trudności, każdemu z nich przypisana jest inna postać w zależności od wybranej kampanii jaką mamy zamiar prowadzić. Zanim rozpoczniemy zabawę na dobre, koniecznie należy zapoznać się z poprzedzającą aktualne wydarzenia historią, która wprowadzi nas w odpowiedni klimat rozgrywki.
Pierwszym krokiem, jaki należy dokonać,aby rozpocząć grę jest wybór kampanii/scenariusza w jaki będziemy uwikłani. Do wyboru mamy między innymi: “Mroczne Hordy cz.1” – prowadzisz zbiegłego nekromantę do wyznaczonego celu, “Inwazja ze Wschodu” – zostajesz wysłany na wschodni front, by chronić wieśniaków czy na przykład “Powstanie Wesnoth” – prowadzisz księcia Haldrica przez szereg niebezpieczeństw, by założyć królestwo Wesnoth. Wybór którejkolwiek z kampanii nadaje inny ton prowadzonej rozgrywce.