Thief za darmo

2024-04-07 0 przez Pliki

Thief za darmo do pobrania pełna wersja gry w Epic Games Store.

Thief to gra akcji w konwencji pierwszoosobowej (FPP) skradanki, stanowiąca czwartą odsłonę przygód złodzieja Garretta. Za stworzenie tytułu odpowiada ekipa deweloperska studia Eidos Montreal, znana chociażby z Deus Ex: Bunt Ludzkości.

W grze wracamy do uniwersum stanowiącego połączenie kilku motywów: okresu wiktoriańskiego, magii, gotyku oraz steampunku. Główny bohater serii, przebiegły złodziej Garrett, wraca po latach nieobecności do metropolii zwanej Miastem (City), gdzie panuje nowy porządek. Miastem rządzi Baron, tyran i okrutnik, który ma na uwadze wyłącznie swoje interesy. Okoliczna ludność jest nękana nie tylko przez podległą mu straż miejską, ale także tajemniczą zarazę. Ta sytuacja interesuje Garreta z jednego powodu: narastający chaos jest doskonałą okazją, aby wzbogacić się kosztem innych. Szybko okazuje się, że legendarny złodziej został wplątany w grubszą intrygę i ponownie będzie musiał opowiedzieć się po jednej ze stron konfliktu.

Gra podąża ścieżką wytyczoną przez poprzednie odsłony i składa się z fabularyzowanych misji, w których Garrett okrada kolejnych bogatych mieszkańców Miasta, przy okazji poznając ich najskrytsze sekrety. W dalszym ciągu gracz może przeprowadzać akcje na wiele sposobów (np. skorzystanie z głównego wejścia, przeprawa przez kanały, skakanie po dachach), korzystając z bogatego asortymentu gadżetów, na który składają się między innymi wytrychy, szczypce do cięcia drutu, strzały ze sznurem czy klucz do otwierania kratek szybów wentylacyjnych. Mimo niewątpliwych umiejętności szermierczych, tytułowy złodziej woli unikać otwartej konfrontacji i działa z ukrycia. W ominięciu lub wyeliminowaniu straży pomagają mu takie zabawki jak specjalne strzały (np. wodna do gaszenia pochodni lub hukowa do odwracania uwagi), czy chociażby pałka, której uderzenie momentalnie ogłusza cel. Jednym z dodatków są szpony umożliwiające wspinanie się w wybranych miejscach poziomów.

Mistrz złodziejstwa Garrett wyłania się z ukrycia i wkracza do miasta. To zdradzieckie miejsce, gdzie Baron’s Watch tworzy atmosferę strachu i opresji, a Garrett może ufać jedynie swoim złodziejskim umiejętnościom. Przed tym wykwintnym złodziejem nie umkną nawet najbardziej ostrożni obywatele wraz ze swoim najpilniej strzeżonym dobytkiem.
Gdy wybucha powstanie, Garrett zostaje wplątany w konflikt o narastającej głębi. Represjonowani obywatele prowadzeni przez głos ludu, Oriona, są w stanie zrobić wszystko, by odbić miasto z rąk Barona. Rewolucja jest nieunikniona. Jeśli Garrett nie podejmie decyzji, ulice będą taplać się we krwi, a miasto legnie w gruzach.

Garrett nigdy za nic nie płacił… aż do dziś.

Wciel się w postać Garretta, mrocznego i samotnego złodzieja o niezrównanych umiejętnościach. Od najbardziej wymagających napadów aż po skrzętnie ukryte łupy i najpilniej strzeżone sekrety – nic nie stoi poza jego zasięgiem.

Poznaj chore i niespokojne miasto, od jego mrocznych zaułków po same szczyty dachów. Wkradaj się do bogatych domów, infiltruj najpilniej strzeżone rezydencje oraz czyhaj w ciemnych zaułkach niezauważony i poza zasięgiem prawa.

Korzystaj z arsenału Garretta, by eliminować strażników za pomocą blackjacka, wystrzeliwując jedną z wielu rodzajów strzał lub korzystając z nowo nabytych umiejętności, aby manipulować otoczeniem i przechytrzyć wrogów. Jakim będziesz mistrzem złodziejstwa?

Pobierz Thief za darmo z Epic Games Store. https://store.epicgames.com/pl/p/thief-5bb95f