WhatsApp daje więcej czasu na skasowanie wiadomości

2018-03-03 0 Pliki

WhatsApp daje więcej czasu na skasowanie wiadomości na Android i iOS.

Aplikacja umożliwia kasowanie wiadomości już odebranych, dotychczas użytkownik miał tylko 7 minut na decyzję. Teraz jest to aż 4096 sekund, zamiast wcześniejszych 420 sek. To znaczy, że teraz jest to aż 68 minut i 16 sekund, by skasować wiadomość z pamięci telefonu. Nowa funkcja już wkrótce będzie działać także w wersjach aplikacji na iOS

Ponad miliard osób w 180 krajach używa WhatsApp do komunikacji z rodziną i przyjaciółmi, zawsze i wszędzie. Aplikacja WhatsApp jest darmowa i oferuje prostą, bezpieczną i niezawodną komunikację tekstową jak i rozmowy na telefony na całym świecie.

Ze względu na bezpieczeństwo prywatności użytkowników, znany komunikator WhatsApp wprowadza szyfrowanie wiadomości end-to-end.
Inwigilacja danych gromadzonych w pamięci smartfonów przez światowe korporacje i amerykańskie służby przeszkadza wielu osobom. Nawet tym, którzy nie mają złych zamiarów, czy coś do ukrycia. Ludzie nie lubią być prześwietlani dlatego znacznie zaczęła rosnąć liczba użytkowników komunikatorów szyfrujących przesyłane wiadomości. Trend i potrzebę zauważyli twórcy komunikatora WhatsApp, dodając do programu funkcję szyfrowania danych end-to-end.

Szyfrowanie end-to-end polega na zaszyfrowaniu wiadomości na urządzeniu osoby wysyłającej, a następnie odszyfrowaniu jej na urządzeniu odbiorcy. Dzięki temu wiadomość, która po drodze trafi na serwery aplikacji, będzie niemożliwa do odczytania przez osoby i firmy trzecie. Zabezpieczenie powstało we współpracy z firmą Open Whisper Systems.

whatsapp-logo
Szyfrowanie jest dostępne wyłącznie dla najnowszej wersji aplikacji na Androida.