Windows 10 – najpopularniejszy system operacyjny

1 stycznia 2020 1 Pliki

Windows 10 jest najpopularniejszym systemem operacyjnym na komputerach na całym świecie. Wśród użytkowników komputerów wciąż rosnącym zainteresowaniem cieszy się system operacyjny Windows 10 który ma już aż 62,98 % użytkowników systemu od Microsoftu.

Według najnowszych ustaleń Windows 7 ma 27,98 % i nie będzie już w żaden sposób rozszerzany, jeśli chodzi o podstawowe wsparcie techniczne. Najnowsza strategia dotyczy przede wszystkim wsparcia dodatkowego, a priorytetem staje się oczywiście bezpieczeństwo jego użytkowania. Dlaczego ta wersja systemu jest najpopularniejsza? Przede wszystkim wynika to z faktu, że jest dość prosta i intuicyjna w obsłudze. Każda z poszczególnych wersji posiada inny zestaw funkcji. Wersja podstawowa, czyli w tym wypadku Home Basic to przede wszystkim łatwe udostępnianie materiałów multimedialnych oraz innych plików. Do tego dochodzą specjalne ikony w pasku zadań, obsługa bluetooth oraz centrum akcji. W ramach tej pomocy udostępniana jest opcja praktycznej naprawy problemów.

win7

W wersjach bardziej rozbudowanych jak między innymi Professional oraz Ultimate do tych podstawowych funkcji dochodzi jeszcze możliwość zwiększania wydajności programów firmowych. Właśnie te bardziej zaawansowane wersje Windows 7 skierowane są do klientów firmowych i biznesowych. Z ich pomocą dużo łatwiej jest kontrolować i optymalizować prace biurowe. Co więcej udostępniana jest także opcja tworzenia i przywracania kopii zapasowych. Dość atrakcyjną funkcją staje się natomiast system szyfrowania plików. Taka ochrona danych jest wskazana nie tylko w przypadku komputera domowego, ale w szczególności na firmowym sprzęcie. Poufność danych jest dla wielu przedsiębiorstw absolutnym priorytetem. Najbardziej rozbudowana wersja Windows 7 Ultimate to także opcja szyfrowania wybranych aplikacji, czyli ograniczenie dostępu niepożądanym użytkownikom. Do tego wlicza się także łączność sieciową pracowników zdalnych. Dużą zaletą tego pakietu Windows 7 okazuje się możliwość skorzystania z wielojęzycznego interfejsu użytkownika. Co dla klientów zagranicznych jest dużym udogodnieniem.

Popularność systemu Windows 7 wynika przede wszystkim z jego różnorodności. Bowiem dostępny jest zarówno w wersjach typowych dla użytkowników domowych, jak na przykład Home Basic. Sprawdza się ona idealnie, ponieważ tego rodzaju klientom zależy jedynie na obsłudze podstawowych funkcji. Natomiast dla klientów biznesowych i jednocześnie tych bardziej wymagających oferowane są wersje zaawansowane jak Professional oraz Ultimate. Co więcej do największych zalet Windows 7 zalicza się także obsługa w zasadzie każdego sprzętu. To uniwersalność jest jego ogromnym atutem. Nawet, jeśli w przypadku Windows 7 pojawiają się jakieś wady, to dla wielu użytkowników korzystanie z tak stabilnej i przejrzystej wersji systemu operacyjnego jest największą zaletą. Dlatego nikogo nie powinna dziwić wciąż tak duża popularność tego systemu.