Windows File Recovery program do odzyskiwania danych

2020-06-29 0 przez Pliki

Windows File Recovery program do odzyskiwania danych od Microsoft to przydatne i darmowe narzędzie dostępne w sklepie Windows. Umożliwia sprawnie odzyskać utraconr lub usunięte pliki z dysku. Program przyda się szczególnie tym osobom, którym zdarza się czasem usunąć coś przypadkiem. Program działa na dysku twardym komputera i również w przypadku pamięci flash oraz niezależnych kart pamięci. Narzędzie zostało oparte o klasyczny wiersz poleceń.  jest przeznaczony dla zaawansowanych użytkowników i administratorów systemu z powodu jego polecenia -line doświadczenie.

Odzyskiwanie plików systemu Windows to nowa aplikacja firmy Microsoft, która pomaga odzyskać usunięte dane.

Narzędzie do odzyskiwania danych od Microsoft posiada kompleksowe opcje do odzyskiwania zdjęć, dokumentów, filmów i innych danych. Odzyskuje pliki JPEG, PDF, PNG, MPEG, pliki Office, MP3 i MP4, pliki ZIP i inne. Aplikacja obsługuje także różne systemy plików: NTFS, FAT, exFAT oraz ReFS.

Istnieją trzy tryby odzyskiwania plików: Domyślny, Segment i Podpis.

Microsoft zaleca użycie trybu domyślnego dla systemu plików NTFS (HDD / SSD na komputerze z systemem Windows, zewnętrzne dyski twarde, dyski flash> 4 GB), jeśli szukany plik został niedawno usunięty. Jeśli plik został usunięty jakiś czas temu lub korzystasz z Windows File Recovery po sformatowaniu dysku lub na uszkodzonym dysku, powinieneś najpierw wypróbować tryb segmentacji, a następnie tryb podpisu. W przypadku obsługiwanych typów plików w systemie plików FAT, exFAT i ReFS (karty SD i dyski flash <4 GB) zaleca się korzystanie z trybu podpisu. 

Jeśli chcesz zwiększyć swoje szanse na odzyskanie pliku, zminimalizuj lub unikaj korzystania z komputera, dopóki nie spróbujesz odzyskać pliku. System Windows oznacza miejsce używane przez usunięty plik jako wolne miejsce, a intensywne korzystanie z komputera może tworzyć nowsze pliki, które mogą zastąpić to wolne miejsce.

Odzyskiwanie plików systemu Windows wymaga kompilacji systemu Windows 10 w wersji 19041 lub nowszej i jest dostępne do bezpłatnego pobrania w sklepie Microsoft Store https://www.microsoft.com/en-us/p/windows-file-recovery/9n26s50ln705