Wine 5.0 aplikacje i gry z Windows na Linux i Mac

2020-01-09 0 przez Pliki

Wine 5.0 aplikacje i gry z Windows na Linux i Mac – to narzędzie, pozwalające na uruchomienie najpopularniejszych aplikacji dla systemu Windows w środowiskach UNIX-owych (Linux, Solaris, FreeBSD). Program pozwala uruchamiać aplikacje przeznaczone na Microsoft Windows pod Linuxem (i innymi systemami operacyjnymi zgodnymi z POSIX). Obsługuje programy i biblioteki Microsoft Windows oraz DOS.

Wine 5.0 wprowadza m.in usprawnione wsparcie dla DX11. Wspiera konfiguracje z wieloma monitorami, implementację dźwiękowego API XAudio2, wsparcie dla Vulkana 1.1.126, integracja wielu bibliotek jako PE (Portable Executable), lepsza kompatybilność z grami i aplikacjami.

Z największych zmian, została włączona domyślnie obsługa Direct3D 11 na grafikach Intela i AMD. Działają gry takie jak: Deus Ex: Human Revolution, Prey 2017, Crysis 2 i Wiedźmin 3. Poprawki dla około 28 znanych bugów dotyczących World of Tanks, Fallout 4, Wiedźmin 3, Sims 4 i kilku innych gier.

Wine 5.0

jest warstwą tłumaczącą (ładującą programy) zdolną uruchomić Windowsowe aplikacje na Linuksie i innych systemach operacyjnych zgodnych z POSIXem. Programy Windowsowe uruchomione pod Wine zachowują się tak jak zachowywałyby się w środowisku natywnym, bez strat związanych z wydajnością i nadmiernym wykorzystaniem pamięci przypisywanym emulatorom, za to z wyglądem podobnym do innych aplikacji na twoim komputerze.

Nowe stabilne wydanie Wine 5.0 jest już dostępne do pobrania. Uruchamianie gier na systemie Linux Ubuntu.

Po ponad roku prac rozwojowych wprowadzono około 6600 pojedynczych zmian. Główne zalety to wsparcie dla Microsoft Office 2013, a także wsparcie 64-bitowe na MacOS.

Zawiera również wiele usprawnień w różnych dziedzinach, a także wsparcie dla wielu nowych aplikacji i gier. Zobacz informacje o wydaniu poniżej podsumowanie najważniejszych zmian. Urochom gry windows pod linuxem.

Jest to pierwsza wersja wykonana na nowym, rocznym harmonogramie czasu. Oznacza to, że pewne cechy, które są w trakcie opracowywania, ale nie może być zakończona w czasie zostały odroczone do następnego cyklu rozwoju. Obejmuje to w szczególności strumień Direct3D polecenia, pełne wsparcie HID, Android sterownik grafiki oraz rur message-mode.
Jak uruchomić aplikacje z Windows na Linuxie Ubuntu?
W nowej wersji Wine 5.0 możesz odpalić DOOM 3: BFG Edition, Final Fantasy XI Online, The Binding of Isaac: Rebirth, czy The Elder Scrolls V: Skyrim , DOOM 2016, Star Wars: The Old Republic, SolidWorks, Adobe Photoshop CC 2017 i inne Acrobat Reader 11, Foxit Reader 6.12, uTorrent 2.2.0, Pale Moon czy Xara Designer 2013 (8.1.1).


JAK ODPALIĆ GRY Z WINDOWSA NA LINUX ? Jak zainstalować Wine na Ubuntu? Pobierz Wine 50 i urochom aplikacje i gry z Windows na Linux i Mac. Wine dla początkujących, czyli instalacja, konfiguracja.