Wylogowywanie się z Messengera

2015-09-14 0 przez Pliki

Ostatnimi czasy Facebook stał się bardzo popularny, korzysta z niego około miliarda osób. Dodatkowo spora część tych osób od dłuższego czasu ma możliwość używania aplikacji Messenger, która daje użytkownikowi okrojoną wersję Facebooka, czyli sam czat czat.

Jak wygląda aplikacja?

W aplikacji tej logujemy się swoim hasłem i loginem na swój profil Facebook. Mamy wtedy do dyspozycji cała listę naszych znajomych z którymi możemy rozmawiać. Oprócz tego mamy również podgląd rozmów grupowych. W czasie czatu przez aplikację możemy korzystać ze wszystkich opcji jakie mamy do dyspozycji na komputerze, czyli możemy wysyłać wiadomości, naklejki, emotikony, nagrywać filmiki, nagrywać dźwięki.

jak-wylogowac-sie-z-messengera

W zależności od modelu telefonu lub tabletu możemy również mówić naszą wiadomość a ona zapisze się w formacie tekstowym. Warto wspomnieć, że podobnie jak na komputerze możemy mieć otwartych na raz kilka czatów. Do niedawna Messenger był dostępny również na komputery z Windows, ale jakiś czas temu zrezygnowano z tego pomysłu. Możemy więc korzystać z niego na trzech platformach mobilnych:

-iOS,

-Android,

-Windows Phone.

Jak wylogować się z messengera na poszczególnych platformach?

Messenger Android

W aplikacji nie ma przycisku „wyloguj”. Jeśli chcemy to zrobić musimy udać się do Ustawień, do sekcji Aplikacje. Wybieramy tam Messenger i klikamy w jego ikonkę. Kolejnym krokiem będzie kliknięcie przycisku „wyczyść dane” i gotowe. Nie jesteśmy już zalogowani.

Messenger iPhone

Aby wylogować się z Messengera na IOS musimy przejść do zakładki Ustawienia w aplikacji, następnie wybrać pozycję Prywatność i regulamin. Na otwartej stronie ustawień rozwijamy menu w lewym górnym rogu. Na samym dole znajduje się opcja wyloguj. Jeśli włączymy po tej czynności Messenger pojawi się komunikat o wygaśnięciu sesji. Możemy zalogować się wtedy na nasze konto lub na inne.

Messenger na Windows

Wchodzimy w sekcję Ustawienia a w niej w zakładkę Menedżer aplikacji. Z listy wybieramy Messenger.W tym przypadku robimy identycznie jak w przypadku Androida, czyli klikamy przycisk „wyczyść dane”.

Oficjalnie Facebook mówi, że nie można się wylogować z aplikacji ale jak widać jest kilka nieoficjalnych sposobów 🙂