10 najlepszych darmowych organizerów osobistych

2019-11-28 0 przez Pliki

W natłoku zajęć codziennego życia i  spraw do załatwienia zdarza nam się, że coś nam umyka z pamięci i zapominamy o niektórych rzeczach. Aby je zapamiętać często robimy zapiski w terminarzach, notatnikach oraz na rozmaitych karteczkach, przyklejając je na monitorze. Lepszym rozwiązaniem w tej sytuacji jest skorzystanie z nowoczesnej formy organizera jakimi są darmowe aplikacje dostępne w sieci, które  ułatwią organizację pracy i czasu, a cały plan zajęć będzie zapisany w jednym miejscu.
W dzisiejszych poradach prezentujemy listę

10 najlepszych darmowych organizerów osobistych.

EssentialPIM Free

to darmowy program do zarządzania czasem, który posłuży nam jako terminarz i notes ze spisem kontaktów oraz listą rzeczy do zrobienia. Dodatkowo EssentialPIM Free oferuje szyfrowanie przechowywanych danych, przypomnienia, drukowanie, publikowanie terminarza do pliku HTML, sortowanie i zarządzanie informacjami, a także pozwala przechowywać hasła.

Evernote

to darmowy program do wykonywania i przechowywania codziennych notatek. Za pomocą aplikacji będziemy mogli szybko wprowadzać różnego rodzaju dane, czyli tekst drukowany lub pisany odręcznie, zapisków (tworzonych za pośrednictwem myszki), zrzutów ekranowych i wielu innych. Wprowadzone dane w Evernote przechowywane są na serwerze autorów, dzięki czemu będziemy mogli synchronizować nasze dane nawet z urządzeniami przenośnymi, jak telefony komórkowe i tablety – np. iPad.

Simple Sticky Notes

Popularny organizer czasu i zadań, za pomocą żółtych karteczek. Charakteryzuje się przejrzystym interfejsem użytkownika i szerokimi możliwościami personalizacji. Zapisywane dane można importować i eksportować, a także łatwo zapisywać w postaci kopii bezpieczeństwa lu trwale usuwać z dysku.

Draco Organizer

Darmowy program, umożliwiający przechowywanie kompleksowych informacji osobistych, takich jak: zadania, zaplanowane spotkania, kontakty, notatki itp. Program posiada między innymi: wbudowanego klienta pocztowego, bramkę SMS, czytnik kanałów RSS, moduł informacji pogodowych i wyszukiwarkę danych. Informuje o zaplanowanych wydarzeniach (również przez SMS), umożliwia wydruki spersonalizowane, szyfrowanie zapisywanych danych i tworzenie kopii bezpieczeństwa.

Sunbird

Darmowy program do zarządzania informacjami osobistymi. Planuje każdą godzinę dnia, może przypominać nam także o ważnych spotkaniach za pomocą odpowiedniego komunikatu. W programie możemy zapisywać zadania jednorazowe, a także cykliczne. Aplikacja jest rozwijana przez fundację Mozilla, autorów popularnego Firefoksa. Jego zadaniem jest też pełnienie funkcji podstawowego kalendarza, jak również swoistego organizera czasu powiadamiającego o istotnych informacjach wprowadzonych przez użytkownika w określonym przez niego czasie. Aplikacja posiada prosty w obsłudze i przejrzysty intefejs.

Efficient Sticky Notes

to darmowy program do gromadzenia i przechowywania notatek na pulpicie. Aplikacja pozwala dostosować kolor karteczek, dzięki czemu szybciej odnajdziemy interesującą nas informację. Efficient Sticky Notes posiada również wyszukiwarkę i umożliwia zabezpieczyć dostęp do notatek za pomocą hasła. Efficient Sticky Notes oferuje również funkcję tworzenia kopii zapasowych wszystkich przechowywanych w programie danych.

Task Coach

to darmowy menedżer list zadań do wykonania. Program pozwala na bardzo precyzyjne zapisywanie zadań i kontrolownie stanu ich wykonywania. Każde z zadań i subzadań Task Coach można definiować różnymi współczynnikami – wagą, czasem czy wreszcie tematem. Do wszystkich działań Task Coach można ustawiać przypomnienia. Całość można wyświetlać w formie listy bądź drzewa. Zadania mają temat, opis, priorytet, datę rozpoczęcia, termin, termin realizacji oraz opcjonalnie przypomnienia. Zadania mogą się powtarzać na podstawie dziennych, tygodniowych lub miesięcznych.

CintaNotes

to narzędzie do przechowywania informacji w jednym miejscu. Notatki tworzone mogą być na jeden z kilku sposobów – poprzez ich dodawanie z poziomu programu, wklejeniu do głównego okna skopiowanego wcześniej tekstu lub bezpośrednio z np. strony www. W ostatnim z wymienionych przypadków wystarczy, że zaznaczymy interesujący nas fragment, wciśniemy odpowiednią kombinację klawiszy (domyślnie Ctrl + Print Screen), a aplikacja stworzy z niego nową notatkę. CintaNotes pozwala także użytkownikowi tagować tworzone przez niego notatki, a następnie wygodnie wyszukiwać dodane wcześniej pozycje względem etykiet.

Destkop iCalendar Lite

Darmowy kalendarz wyświetlany na pulpicie systemu Windows. Obok standardowych funkcji zarządzania terminarzem, umożliwia organizowanie i przypominanie o ważnych wydarzeniach, wpisywanie notatek (w tym lokalizacyjnych), opisów itp. Program charakteryzuje się przyjaznym interfejsem, który możemy dostosować do swoich potrzeb poprzez modyfikację czcionek, kolorów i elementów graficznych. Program jest w pełni kompatybilny z kalendarzami Apple iCal, i Thunderbird Lightning.

Outlook on the Desktop

to darmowa aplikacja, która udostępnia na ekranie pulpitu kalendarz Microsoft Outlook. Program szczególnie przydatny dla wszystkich użytkowników ceniących sobie dobrą organizację pracy. Za pomocą narzędzia uzyskamy dostęp do wszystkich niezbędnych funkcji (podgląd zawartości skrzynki poczty elektronicznej, wygodne zarządzanie zadaniami, przeglądanie kontaktów).

To nasza lista 10 najlepszych darmowych organizerów osobistych na system Windows do pobrania za darmo z naszego serwisu i działu download.